مقالات

برند های معتبر پمپ تزریق

انواع دوزینگ پمپ ها

برند های معتبر دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ ها دارای برند های معتبری هستند از جمله

  1. دوزینگ پمپ اتاترون
  2. دوزینگ پمپ جسکو
  3. دوزینگ پمپ آیریک (ایرانی)
  4. دوزینگ پمپ اینجکتا و…

در ادامه شما را با هر یک از این برند ها آشنا خواهیم کرد.

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاترون ساخت کشور ایتالیا است که از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها در ساخت پمپ ها استفاده کرده است. دوزینگ پمپ های اتاترون از سری های مختلفی اعم از:

1.      سری PKX

2.      سری PB

3.      سری P.V.C

4.      سری DLX

5.      سری BV

دوزینگ پمپ سری PKX از دسته دوزینگ پمپ هایی می باشد که برای تزریق سولفات آلمینیوم و تزریق اسید برای استخر ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دبی آنها قابل تنظیم روی 20% – 100% است ومجهز به شیر یکطرفه است که دلیل وجود آن بخاطر اینکه مواد به داخل تانک برنگردد. از این دستگاه برای تزریق آنتی اسکالانت و اسید در دستگاه های آب تصفیه کن RO بکار می رود. از کاربرد های دوزینگ پمپ های PKX می توان به تزریق  انواع حلال ها ، سود ، آنتکالانت، کاسیک ، محلول شکر گلکز ، رنگدانه ها ، روغن اشاره کرد.

دوزینگ پمپ سری PB از دسته دوزینگ پمپ هایی می باشد که از جنس فایبر گلاس ضد اسید هستد و جنس هد آن ها PP می باشد.  اتاترون سری PB مجهز به شیر یکطرفه ساچمه ای جهت جلوگیری از برگشت مواد به داخل تانک است. دوزینگ پمپ اتاترون سری  PB برای انتقال و تزریق انواع حلال ها ، آنتی اسکالانت، کاستیک ، بنزین ، مواد ضد باکتری، کنستانتره میوه ها کاربرد دارد. همچنین دوزینگ پمپ اتاترون PB را فقط می توان بر روی زمین نصب کرد.

دوزینگ پمپ اتاترون سری P.V.C از پرکاربرد ترین سری دوزینگ پمپ ها می باشد که کاربرد های بسزایی در صنایع شیمیایی دارد. این سری از دوزینگ پمپ ها با الکتروموتور استاندارد در سایز های ۰٫۲۵ تا ۰٫۷۵ کیلووات کوپل شده اند. و مجهز به شیر یک طرفه ساچمه ای هستند تا از  برگشت مواد به داخل تانک جلویگری شود. دبی این سری از اتاترون قابل تنظیم می باشد. و درجه حفاظتی آن IP55 است. دوزینگ پمپ اتاترون سری  P V C برای انتقال و تزریق انواع حلال ها ، آنتی اسکالانت، کاستیک ، بنزین ، مواد ضد باکتری، کنستانتره میوه ها کاربرد دارد. و همچنین قابلیت نصب روی زمین را دارد.

  جنس هوزینگ دوزینگ پمپ سری DLX از PP ضد اسید (IP65) می باشد و مجهز به شیر یک طرفه ساچمه ای هستند تا از  برگشت مواد به داخل تانک جلوگیری شود. دوزینگ پمپ اتاترون سری  DLX برای انتقال و تزریق انواع حلال ها ، آنتی اسکالانت، کاستیک ، بنزین ، مواد ضد باکتری، کنستانتره میوه ها کاربرد دارد  و همچنین برای تزریق آنتی اسکالانت و اسید در دستگاه های آب شیرین کن صنعتی RO کوچک بکار می رود.  این سری از دوزینگ پمپ ها قابلیت نصب روی دیوار و زمین را دارد.

انواع دوزینگ پمپ های معتبر

دوزینگ پمپ سری BV ظرفیت های متفاوت جهت تزریق مواد شیمیایی دارد. و قابلیت نصب روی دیوار را دارد. دوزینگ پمپ های سری  B V از فشار کاری پایینی برخوردار است و از تکنولوژی تزریق پیوسته در پمپ ها استفاده می شود. جنس بدنه دوزینگ پمپ سری  B V از PP تقویت شده می باشد و از کاربرد هایی همچون  تزریق آنتی اسکالانت، کاستیک ،  بنزین ، مواد ضد باکتری و… نیز برخوردار است.

 

دوزینگ پمپ جسکو

دوزینگ پمپ جسکو سری MINDOS ,MEMDOS,MIDIDOS

 این سری از دوزینگ پمپ ها ضد نشت و آب بند بوده و برای پمپاژ انواع سیالات خطرناک و مواد سمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این سری از دوزینگ پمپ ها از درجه حفاظت IP55 نیز برخوردار هستند همچنین راندمان این سری ها 90 درصد می باشد.

پمپ تزریق جسکو MEMDOS SMART

این سری از دوزینگ پمپ ها دارای دبی پایینی هستند و کاملا دقیق تر از سری قبلی می باشند. جنس هد سری MEMDOS SMART (PP,PVDF, PVC ) می باشد. و از درجه حفاظت IP55 نیز برخوردار است.

دوزینگ پمپ جسکو

دوزینگ پمپ آیریک (ایرانی)

دوزینگ پمپ های ایرانی ساخت کشور ایران می باشد که در سال 1389 در استان اصفهان در زمینه تولید دوزینگ پمپ سلونوئیدی تاسیس شد.

دوزینگ پمپ آیریک MDS

این مدل دوزینگ پمپ ها برای انتقال حجم مشخصی از سیال استفاده می شوند و دارای دو پارامتر دبی و فشار هستند که فشار کاری هر یک ثابت هستند ولی دبی آن ها  بنا به خواسته تان میتواند آن را تغییر دهید. سری MDS دارای هد PP می باشد که در صورت درخواست شما شرکت آیریک می تواند هد های PVDF و  PVC بزند.

پمپ تزریق اینجکتا

دوزینگ پمپ اینجکتا  سری OLIMPA

از دسته دوزینگ پمپ های الکترومگنتی بسیار قوی و کم صدا هستند. دوزینگ پمپ الکترومگنتی injecta   ضد احتراق و ضد اسید بوده و درجه حفاظت IP65  نیز برخوردار است. جنس هد این پمپ از PVDF  می باشد.

دوزینگ پمپ اینجکتا  NIKE

این سری از دوزینگ پمپ ها  توسط نرم افزار های کامپیوتری مدیریت می شوند و برای تزریق مواد شیمیایی به کار می روند. همچنین سری NIKE ضد حریق و ضد اسید ، ضد رسوب و همچنین ضد جلبک برای استفاده در استخر ها می باشد . درجه حفاظت این مدل دوزینگ پمپ IP65 نیز می باشد. از کاربرد های بارز این نوع دوینگ پمپ ها میتوان به آنتی اسکالات، اسانس ها ، کاستیک، رنگدانه ها ، روغن و بنزین و…اشاره کرد.

انواع دوزینگ پمپ های معتبر

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید