مقالات

برند های معتبر پمپ تزریق

برند های معتبر پمپ تزریق

از آنجایی که دوزینگ پمپ ها کاربردهای بسیاری در صنعت دارند، مدت زیادی است که برندها و شرکت‌های معتبر بسیاری آن را تولید و به بازار جهانی عرضه می‌کنند. پمپ های تزریق در کشورمان ایران نیز توسط شرکت‌های معتبر تولید می‌شوند و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. با توجه به این موضوع و وجود برندهای زیادی که در بازار عرضه می‌شوند، انتخاب برای کاربران کمی سخت‌ می‌شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی 4 تا از برند های معتبر پمپ تزریق بپردازیم.

 

در ادامه شما را با هر یک از این برندهای زیر آشنا خواهیم کرد.

 1. دوزینگ پمپ اتاترون
 2. دوزینگ پمپ جسکو
 3. دوزینگ پمپ آیریک (ایرانی)
 4. دوزینگ پمپ اینجکتا

 

دوزینگ پمپ اتاترون

دوزینگ پمپ اتاترون محصول کمپانی Etatron، ساخت کشور ایتالیا است. کمپانی اتاترون یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان انواع مترینگ پمپ و پمپ های پریستالتیک به شمار می‌آید. محصولات این کمپانی از کیفیت بالایی برخوردار است و برای کاربردهای مختلف تولید و عرضه می‌‌شود.

 پمپ های تزریق اتاترون در سری‌های مختلفی تولید می‎شوند، که ما فقط به بررسی پنج سری از آن‌ها می‎پردازیم:

 • سری PKX
 • سری PB
 • سری eOne
 • سری DLX
 • سری BV

دوزینگ پمپ سری PKX، از دسته دوزینگ پمپ‎هایی است که برای تزریق سولفات آلومینیوم و تزریق اسید برای استخرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دبی آن‎ها قابل تنظیم روی 20% – 100% است و مجهز به شیر یک‌طرفه هستند. از این دستگاه برای تزریق آنتی اسکالانت و اسید در دستگاه‌های آب شیرین کن RO استفاده می‌شود. از کاربردهای دوزینگ پمپ های PKX می‌توان به تزریق  انواع حلال‌ها، سود، آنتکالانت، کاسیک، محلول شکر گلکز، رنگدانه‌ها و روغن اشاره کرد.

دوزینگ پمپ سری PB، از دسته دوزینگ پمپ هایی است که از جنس فایبر گلاس ضد اسید هستند و هد آن‌ها از جنس PP تولید می‌شود. سری PB از مترینگ پمپ های اتاترون مجهز به شیر یکطرفه ساچمه‌ای به منظور جلوگیری از برگشت مواد به داخل تانک است. این سری از  محصولات اتاترون برای انتقال و تزریق انواع حلال‎ها، آنتی اسکالانت، کاستیک، بنزین، مواد ضد باکتری و کنستانتره میوه‎ها کاربرد دارد. لازم به ذکر است که بگوییم این دوزینگ پمپ ها فقط بر روی زمین قابل نصب هستند.

دوزینگ پمپ اتاترون سری eOne، از جدیدترین سری پمپ های تزریق اتاترون است. این مترینگ پمپ دارای حداکثر دبی 30 لیتر و فشار 20 بار است و به منظور تزریق مواد شیمیایی، اسیدی و خورنده مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس بدنه این پمپ از پلاستیک مقاوم است و قابلیت نصب بر روی دیوار را دارد.

دوزینگ پمپ سری DLX، مجهز به شیر یک طرفه ساچمه‎ای هستند تا از برگشت مواد به داخل تانک جلوگیری شود. جنس هوزینگ آن‎ها از PP ضد اسید (IP65) تولید می‌شود. به علاوه، جنس هد این سری از دوزینگ پمپ ها، از PP است اما به سفارش مشتری از PVDF تولید می‌شود. مترینگ پمپ های DLX اتاترون به منظور انتقال و تزریق انواع حلال‌ها، آنتی اسکالانت، کاستیک، بنزین، مواد ضد باکتری، کنستانتره میوه‌ها کاربرد دارد و همچنین برای تزریق آنتی اسکالانت و اسید در دستگاه‌های آب شیرین کن صنعتی RO کوچک بکار می‌روند. از ویژگی‎های این سری دوزینگ‌ پمپ ها می‌توان به قابلیت نصب بر روی زمین و دیوار اشاره کرد.

برند معتبر پمپ تزریق اتاترون

 

دوزینگ پمپ سری BV، ظرفیت‌های متفاوتی جهت تزریق مواد شیمیایی دارند و از قابلیت نصب روی دیوار بر خوردار هستند. این دوزینگ پمپ ها دارای فشار کاری پایینی هستند و از تکنولوژی تزریق پیوسته در آن‎ها استفاده می‎شود. جنس بدنه پمپ تزریق سری BV از PP تقویت شده تولید می‌شود و از کاربردهایی همچون تزریق آنتی اسکالانت، کاستیک، بنزین، مواد ضد باکتری و… نیز برخوردار است.

 

دوزینگ پمپ جسکو

یکی دیگر از برند های معتبر پمپ تزریق برند جسکو است. این برند محصول کمپانی Jesco ساخت آلمان است. جسکو محصولاتی با کیفیت بالا تولید و به بازار جهانی عرضه می‌کند.

 مترینگ پمپ های جسکو در سری‌های مختلفی تولید می‎شوند که ما فقط به بررسی دو سری از آن‌ها می‎پردازیم:

 • سری MIDIDOS
 • سری MEMDOS SMART

دوزینگ پمپ جسکو سری MIDIDOS، این سری از دوزینگ پمپ های جسکو، ضد نشت و آب بند بوده و برای پمپاژ انواع سیالات خطرناک و مواد سمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سری از دوزینگ پمپ ها از درجه حفاظت IP55 نیز برخوردار هستند و همچنین راندمان آن‌ها 90 درصد است.

پمپ تزریق جسکو سری MEMDOS SMART، این سری از دوزینگ پمپ ها دارای دبی پایینی هستند و کاملا دقیق‌تر از سری قبلی هستند. جنس هد آن‌ها از (PP,PVDF, PVC ) تولید می‌شود و از درجه حفاظت IP55 نیز برخوردار هستند.

 

برند معتبر پمپ تزریق جسکو

دوزینگ پمپ آیریک (ایرانی)

دوزینگ پمپ های آیریک، تولید شرکت ایرسا الکترونیک آیریک ساخت ایران است. این شرکت در سال 1389 در استان اصفهان در زمینه تولید دوزینگ پمپ سلونوئیدی تاسیس شد. دوزینگ پمپ‌ سلونوئیدی، نوعی پمپ جابجایی مثبت است که همانطور که از نامش پیداست، در طراحی ساختار آن از سلونوئید استفاده شده است. برند آیریک جز یکی از برند های معتبر پمپ تزریق به شمار می‌آید که محصولاتی با کیفیت بالا تولید و به کاربران عرضه می‌کند.

دوزینگ پمپ های آیریک در دو سری تولید می‎شوند:

 • سری MDS
 • سری BDS

دوزینگ پمپ آیریک MDS، برای انتقال حجم مشخصی از سیال استفاده می‌شوند و دارای دو پارامتر دبی و فشار هستند که فشار کاری هر یک ثابت هستند ولی دبی آن‎ها بنا به خواسته‎تان می‌‌تواند متغییر باشد. سری MDS دارای هد PP است که در صورت درخواست شما شرکت آیریک می تواند هدهای PVDF و  PVC را تولید کند.

دوزینگ پمپ آیریک سری BDS، دارای دیافراگمی از جنس PTFE است و o-ring و لیپ ولوهای آن نیز از جنس viton تولید می‌شود. بدنه آن از آلومینیوم ساخته شده و هد آن از جنس پلی پروپیلن تولید می‌شود. البته لازم به ذکر است که بگوییم، این سری از مترینگ پمپ ها مانند سری MDS بنا به درخواست مشتری، از جنس PVDF نیز تولید می‌شود.

 

برند معتبر پمپ تزریق آیریک

پمپ تزریق اینجکتا

مترینگ پمپ های اینجکتا، محصول شرکت Injecta ساخت ایتالیا است. این شرکت در سال 1989 تاسیس شده و اکنون با 30 سال تجربه درخشان در زمینه تولید انواع دوزینگ پمپ، از برندهای معتبر این حوزه به شمار می‌آید.

 پمپ های تزریق اینجکتا در سری‌های مختلفی تولید می‎شوند که ما فقط به بررسی دو سری از آن‌ها می‎پردازیم:

 • سری OLIMPA
 • سری NIKE

دوزینگ پمپ اینجکتا سری OLIMPA، از دسته دوزینگ پمپ های الکترومگنتی بسیار قوی و کم صدا هستند. دوزینگ پمپ الکترومگنتی injecta ضد احتراق و ضد اسید بوده و از درجه حفاظت IP65 نیز برخوردار است. به علاوه، هد آن‌ از جنس PVDF تولید می‌شود.

دوزینگ پمپ اینجکتا سری NIKE، این سری از دوزینگ پمپ ها  توسط نرم افزارهای کامپیوتری مدیریت می‌شوند و برای تزریق مواد شیمیایی به کار می‌روند. همچنین سری NIKE ضد حریق و ضد اسید، ضد رسوب و ضد جلبک است که در استخترها مورد استفاده قرار می‎گیرد. درجه حفاظت این سری از مترینگ پمپ ها IP65 است و از کاربردهای بارز آن‌ها می‌توان به آنتی اسکالات، اسانس‌ها، کاستیک، رنگدانه‌ها، روغن و بنزین اشاره کرد.

برند معتبر پمپ تزریق اینجکتا

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید