رزین سختی گیر چیست؟

رزین سختی گیر آب ماده ای است که برای فرآیند تبادل یونی لازم است و مواد معدنی آب سخت را حذف می کند . دانه های رزین کروی کوچک در یک “بستر” در داخل کیسه های خاص بسته بندی می شوند. دانه های رزین دارای بار منفی هستند که هر یون با بار مثبت را جذب می کند.

رزین تبادل یونی چیست؟

  رزین تبادل یونی (Ion Exchange Resin) نوعی ماده جامد است که قابلیت تبادل یون را دارد. این رزین‌ها به طور عمده از پلیمرهای مصنوعی تشکیل شده‌اند و قادر به جذب یون‌ها و تبادل آن‌ها با یون‌های دیگر هستند. به همین دلیل به آن‌ رزین تبادل یونی می‌گویند. رزین‌های تبادل یونی معمولاً به صورت کروی یا حبابی شکل هستند. 

 

رزین سختی گیر پرولایت

فهرست مطالب

رزین پرولایت چیست؟

رزین پرولایت ظرفیت بسیار بالایی دارند و دارای عملکرد جنبشی باورنکردنی می باشد. این رزین بسیار نرم کننده و قابیلیت ضد معدنی آب طراحی شده است. که به صورت گشترده در زمینه های صنعتی ، تجاری، خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

رزین سختی گیر پرولایت مقاومت فیزیکی بسیار بالایی که یک نرم کننده آب و غیر معدنی نیز شناخته شده است. این نوع رزین را می‌توان با شستشوی با نمک (NaCl) بازسازی کرد. که در این فرآیند کلسیو منگنز از آن خارج می شوند.

خرید و فروش رزین سختی گیر پرولایت

خرید و فروش رزین سختی گیر در بازار ایران بر اساس تقاضا و عرضه متفاوت است. البته در نظر داشته باشید خرید رزین سختی گیر آب برای بسیاری از صنایع مهم و ضروری است و کیفیت رزین باید بالا و قابل قبول باشد. این در حالی است که متاسفانه برخی افراد سودجود رزین های تقلبی را به اسم رزین برندهای معتبر به فروش می رسانند. به همین دلیل، لازم است از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید. 

فروشگاه معتبر آقای پمپ وارد کننده انواع رزین سختی گیر پرولایت و برندهای معتبر دیگر با ضمانت اصالت و ارسال فوری بهترین قیمت رزین سختی گیر پرولایت را  برای مشتریان فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید. 

 

لیست قیمت رزین پرولایت سختی گیر

قیمت رزین سختی گیر بر اساس پارامترهای مختلف می تواند متنوع باشند. برخی از این فاکتورها عبارتند از: اندازه مش بندی و دانه بندی رزین، نوع برند رزین، ضعیف و یا قوی بودن رزین سختی گیر، تولید داخلی یا خارجی و ... همگی می تواند قیمت را بالا پایین کنند. فروشگاه آقای پمپ وارد کننده انواع رزین سختی گیر پرولایت و برندهای معتبر دیگر است. به همین دلیل، شما می توانید بهترین قیمت رزین پرولایت سختی گیر را با ضمانت اصل بودن کالا از ما بخواهید. برای مشاهده لیست قیمت رزین پرولایت می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با شماره 09304443328 در تماس باشید.

قیمت رزین پرولایت سختی گیر قیمت
قیمت رزین پرولایت c100
تماس بگیرید
قیمت رزین پرولایت c150
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر c100e
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر C160
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر C104Pluse
تماس بگیرید
رزین سختی گیر c106
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر c107e
تماس بگیرید
قیمت رزین سخت گیر c115e
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سری a400
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سریa444
تماس بگیرید
رزین پرولایت سری A500Plus
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite مدل A600
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite مدل SUPERGEL SGA550
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر A504P
تماس بگیرید
قیمت رزین پرولایت سختی گیر A200
تماس بگیرید
قیمت رزین پرولایت سختی گیر A300
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سختی گیر A510Plus
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سختی گیر A870
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سختی گیر A850
تماس بگیرید
قیمت رزین Purolite سختی گیر A100Plus
تماس بگیرید
قیمت hard resin سری A103Plus
تماس بگیرید
قیمت hard resin سری A484
تماس بگیرید
قیمت رزین سخت گیر A830
تماس بگیرید
قیمت رزین سخت گیر سری SSTC60
تماس بگیرید
قیمت رزین سخت گیر سری SSTC80
تماس بگیرید
قیمت رزین پرولایت سری SSTC104
تماس بگیرید
رزین پرولایت سختی گیر SSTA63
تماس بگیرید
رزین پرولایت سختی گیر SSTA64
تماس بگیرید
رزین پرولایت سختی گیر A420S
تماس بگیرید
رزین پرولایت A502P
تماس بگیرید
قیمت رزین پرولایت سری A860
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر 001×7 پترولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر 001×8 پترولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین ZGC 110 هیدرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین تبادل یونی ZGC 258FD هیدرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین تبادل یونی ZGC 353YT
تماس بگیرید
قیمت رزین آنیونی ZG D851
تماس بگیرید
قیمت رزین آنیونی ZGA 351
تماس بگیرید
قیمت رزین آنیونی سری ZGA 412
تماس بگیرید
قیمت رزین آنیونی سری ZGA 455FD-H18
تماس بگیرید
قیمت رزین تبادل یونی اسیدی ZGC 151 هیدرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین تبادل یونی اسیدی ZGC 258 هیدرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین سختی گیر آب

خرید و قیمت رزین میکس بد پرولایت 

خرید زین میکس بد برای فرآیندهای تبادل یونی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع رزین به دلیل خاصیت کاتیونی و آنیونی، برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در صنعت آب شیرین کن به منظور حذف یون های معدنی آب، صنعت کشاورزی، پتروشیمی، نمک زدایی، صنعت پزشکی، تصفیه فاضلاب و جلوگیری از تشکیل رسوب‌های معدنی در سیستم ها و ... کاربرد دارد. توجه داشته باشید که قیمت رزین میکس بد پرولایت بر اساس مشخصات و نوع رزین میکس بد تبادل یونی ( قوی - ضعیف) متفاوت است. اگر شما به دنبال خرید رزین میکس بد هستید و یا می خواهید اطلاع دقیق تری از قیمت رزین میکس بد داشته باشید می توانید با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره ببرید. 

قیمت رزین میکس بد پرولایت قیمت
قیمت رزین میکس بد MB400IND پرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد پرولایت UCW3600
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد پرولایت MB59
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد MB35 پرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد پرولایت MB3710
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد پرولایت C100MB
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد Purolite سری A400MB
تماس بگیرید
قیمت رزین میکسبد A600MB پرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد سری MB59VC پرولایت
تماس بگیرید
قیمت رزین میکس بد MB3720
تماس بگیرید
قیمت رزین تصفیه آب

 خرید و فروش رزین تصفیه آب

فروش رزین تصفیه آب به منظور حذف ناخالصی ها شامل ناخالصی هایی همچون یون های کلسیم و منیزیم می باشد. همانطور که می دانید مصرف بیش از حد این یون ها برای استفاده شرب و استفاده در سیستم های صنعتی مناسب نمی باشد. برای استفاده مناسب از منابع آب باید سختی آب را برطرف نمود. رزین تصفیه آب برای حذف کردن سختی آب بسیار کاربردی و مناسب می باشد. اگر قصد خرید رزین تصفیه آب را دارید و به دنبال قیمت رزین تصفیه آب هستید باید گفت عوامل مختلفی هستند که بر روی قیمت این محصول تاثیر می گذارند. از جمله این عوامل می توان به بالا و پایین رفتن ارز در کشور، کشور سازنده محصول و.... اشاره کنیم.

قیمت رزین تصفیه آب

سایت آقای پمپ همه روزه در ساعات کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد. برای مشاهده لیست قیمت رزین تصفیه آب می توانید از همین صفحه اقدام کنید یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

رزین تصفیه اب ساختار نوع رزین تصفیه آب قیمت
قیمت رزین تصفیه آب ZG D890
استایرن درشت متخلخل
آنیونی
تماس بگیرید
رزین تصفیه اب ZG F860
ماکرو متخلخل
--
تماس بگیرید
قیمت رزین تصفیه اب ZGC 107DQ
استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
رزین تصفیه اب ZGC 858
استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
قیمت رزین تصفیه اب ZGC108DQ
استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
رزین تصفیه اب ZGC 258FD
کوپلیمر
کاتیونی با درجه غذایی
تماس بگیرید
C150
پلی استایرن درشت متخلخل
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
رزین تصفیه آب SGC 650
ژل پلی استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
C100E
ژل پلی استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
قیمت رزین تصفیه آب C100EAG
ژل پلی استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
رزین تصفیه اب C100FM
ژل پلی استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید
قیمت رزین تصفیه اب C100EFM
ژل پلی استایرن
کاتیونی قوی
تماس بگیرید

انواع رزین تبادل یونی

اولین و ابتدایی‌ترین دسته بندی که می‌توان برای رزین های تبادل یونی به‌ کار برد، دسته رزین طبیعی و مصنوعی است.

رزین طبیعی: رزین تبادل یونی طبیعی اغلب از منابع طبیعی مانند کانی‌ها و سنگ‌های معدنی استخراج میشود. برخی از مثال‌های رزین تبادل یونی طبیعی عبارتند از رزین زئولیت، رزین مخمریت و رزین لینیت.
رزین مصنوعی: رزین تبادل یونی مصنوعی نیز به وسیله فرآیندهای شیمیایی تولید می‌شود. این نوع رزین‌ها معمولاً از پلیمرهای مصنوعی مانند پلی‌استیرن، پلیاکریلات و پلی‌وینیل‌پیرولیدون ساخته می‌شوند.

در مرحله بعدی رزین‎ها به 3 دسته اصلی تقسیم می‌شوند که این دسته بندی شناخته شده‎ترین و رایج‎ترین دسته بندی در بین کاربران است. البته جز رزین‌های مصنوعی به شمار می‎آیند.

1- رزین آنیونی

رزین آنیونی یک نوع رزین است که دارای گروه‌های آنیونی منفی است. این رزین‌ها به عنوان جاذب‌های یونی در فرآیندهای مختلف استفاده می‌شوند. آنیون‌ها مثل یون‌های منفی هستند و می‌توانند به طور انتخابی به آن‌ها بپیوندند و جدا شوند. رزین‌های آنیونی می‌توانند در فرآیندهای جذب یون، تصفیه آب، تصفیه هوا، روغن‌زایی و صنایع دیگر مورد استفاده قرار بگیرند. آن‌ها می‌توانند یون‌های آلاینده را از محیط زیست حذف کنند و آب یا هوا را به طور موثر تصفیه کنند. معمولاً رزین‌های آنیونی به صورت گرانول‌هایی با ساختار مساوی عرضه می‌شوند. این ساختار مساوی به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌طور کارآمد برای جذب یون‌های آلاینده در محیط زیست عمل کنند. با گذشت زمان و پس از جذب آلاینده‌ها، رزین آنیونی ممکن است نیاز به بازیابی و بازیافت داشته باشد. حال رزین آنیونی به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • رزین آنیونی قوی

این نوع رزین‌ها دارای گروه‌های آنیونی قوی هستند که قادر به جذب یون‌های آنیونی با بار منفی هستند. مثال‌هایی از رزین‌های آنیونی قوی عبارتند از: رزین استایرن-دیوینیل‌بنزن (SDBR)، رزین استایرن-متیل‌متاکریلات (SMMA) و رزین استایرن-دیوینیل‌بنزن-تریمتیلآمونیوم کلراید (SDBR-TMAC).

 • رزین آنیونی ضعیف

 این نوع رزین‌ها دارای گروه‌های آنیونی ضعیف هستند که قادر به جذب یون‌های آنیونی با بار منفی نیز هستند، اما در مقایسه با رزین‌های آنیونی قوی، قدرت جذب کم‌تری دارند. مثال‌هایی از رزین‌های آنیونی ضعیف عبارتند از: رزین استایرن-دیوینیل‌بنزن-دی‌متیل‌آمین (SDBR-DMA) و رزین استایرن-دیوینیل‌بنزن-تری‌متیل‌آمونیوم کلراید (SDBR-TMAC).

2- رزین کاتیونی

رزین کاتیونی یک نوع رزین است که دارای گروه‌های کاتیونی باردار (با بار مثبت) است. این گروه‌های کاتیونی می‌توانند با یون‌های آبی مثبت بار به صورت تعادلی و یا با تبادل یونی در محلول‌های آبی واکنش کنند. رزین کاتیونی معمولاً بر پایه پلیمری است که در فرآیندهای شیمیایی سنتز می‌شود. این رزین‌ها می‌توانند به عنوان جاذب‌های یونی برای حذف یون‌های آبی، مانند کاتیون‌های منفی بار مثل یون‌های کلرید، سولفات و نیترات از محلول‌های آبی استفاده شوند. استفاده‌های رایج رزین کاتیونی شامل تصفیه آب، طبقه‌بندی یونی، رفع آب‌های زیرزمینی و بهبود کیفیت آب است. همچنین، رزین کاتیونی نقش مهمی در صنعت داروسازی، پتروشیمی و صنایع غذایی ایفا می‌کند. اکنون همان رزین کاتیونی به دو دسته تقسیم می‌شود:

 • رزین‌های کاتیونی قوی

این نوع رزین‌ها دارای گروه‌های سولفونیک (SO3H) هستند و بسیار قوی در جذب کاتیون‌ها عمل می‌کنند. آن‌ها معمولاً با یون‌های هیدروژن (H+) تبادل می‌کنند و کاتیون‌ها را از محلول جدا می‌کنند. مثال‌هایی از رزین‌های کاتیونی قوی عبارتند از رزین‌های سولفونیک استایرن (SAC) و رزین‌های سولفونیک فنولیک (SPhC).

 • رزین‌های کاتیونی ضعیف

این نوع رزین‌ها دارای گروه‌های آمینی (NH2) هستند و در جذب کاتیون‌ها کمی ضعیف‌تر از رزین‌های کاتیونی قوی عمل می‌کنند. آن‌ها معمولاً با یون‌های هیدروژن (H+) تبادل می‌کنند و کاتیون‌ها را از محلول جدا می‌کنند. مثال‌هایی از رزین‌های کاتیونی ضعیف عبارتند از رزین‌های آمینی و رزین‌های قابل تبدیل به آمین.

انتخاب نوع رزین آنیونی و کاتیونی مناسب، بستگی به نوع کاتیون‌های مورد نظر و شرایط کاربرد دارد.

3- رزین میکسبد

این رزین‌ها به ترکیبی از دو نوع رزین کاتیونی و آنیونی اطلاق می‌شود. با ترکیب این دو نوع رزین، یک ترکیب مخلوط شده که به عنوان رزین میکسبد شناخته می‌شود، تشکیل می‌شود. رزین میکسبد به عنوان یک جاذب یونی استفاده می‌شود. از طریق جذب یون‌های موجود در محلول، رزین میکسبد می‌تواند یون‌های موجب فلزات سنگین، آلاینده‌های آلی و مواد دیگر را از محلول جدا کند و آب را تصفیه کند. این رزین‌ها در فرایندهای تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب خانگی، تصفیه فاضلاب و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می‌شوند.

کاربرد های رزین پرولایت

 پرولایت در زمینه تصفیه آب و همچنین در صنعت داروسازی، مواد غذایی و بیوتکنولوژی که برای حذف املاح موجود در آب است مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های رزین سختی گیر پرولایت

 • ظرفیت عملکرد بالایی در حذف سختی آب دارد.
 • پایداری فیزیکی و شیمیایی این رزین بسیار عالی می‌باشد و قابلیت احیا و بازسازی آن بسیار مؤثر است.
 • درنتیجه واکنش پرولایت با آب، مواد و ترکیبات کمتری را تولید می‌ کند.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین پرولایت 

توضیحات مشخصات رزین پرولایت
پلی استایرن ژل با دی وینیل بنزن متصل شده است
ساختار پلیمری
مهره های کروی
ظاهر
اسید سولفونیک
گروه عملکردی
H+
فرم یونی
2.4 eq/L (52.4 Kgr/ft³) (H + form)
ظرفیت کل( حداقل )
35 - 40٪ (H + فرم)
حفظ رطوبت
425 - 1200 میکرومتر
محدوده اندازه
2%
< 425 میکرومتر (حداکثر)
1.6
ضریب یکنواختی (حداکثر)
3 درصد
تورم برگشت پذیر، Na + → H + (حداکثر)
1.23
وزن مخصوص
770 - 810 گرم در لیتر (48.1 - 50.6 پوند بر فوت³)
وزن حمل و نقل (تقریبا)
120 درجه سانتیگراد (248.0 درجه فارنهایت)
محدودیت دما

نحوه عملکرد رزین تبادل یونی

فرآیند تبادل یونی در آب اتفاق می‌افتد. این فرآیند به این صورت است که یون‌های فاز مایع به رزین جامد با تبادل یونی عبور می‌کنند. به علت اینکه آب ترکیبی است که یون‌های خود را متعادل می‌کند و بار الکتریکی متعادلی دارد، یون‌های دیگری از فاز جامد به آب یا فاضلاب منتقل می‌شوند تا جایگزین یون‌های خارج شده از آب شوند. این رزین ها معمولاً از ترکیبات پلیمری مانند پلی استایرن، رزین های فنل فرمالدئیدی و رزین های اپوکسی ساخته می شوند و گروه هایی از مواد سولفوریک، کربوکسیلیک یا آمین روی آن‌ها قرار می‌گیرد. در طبیعت، زئولیت‌ها به عنوان منبع طبیعی برای این فرآیند شناخته می‌شوند. این رزین ها به دو دسته آنیونی و کاتیونی تقسیم می‌شوند. به طور کلی، اگر TDS آب بالاتر از 2000 میلی گرم در لیتر باشد، فرآیند تبادل یونی راه خوبی برای کاهش محتوای املاح نیست.

کاربرد رزین‌های تبادل یون رزینی

 1. تامین آب خالص مورد نیاز مبدل‌های حرارتی
 2. تامین آب مورد نیاز صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی
 3. تامین کننده آب خالص برای تامین آب صنعتی موردنیاز نیروگاه‌ها
 4. تامین آب خالص صنایع شیمیایی،آرایشی و بهداشتی و داروسازی

ستون‌های تبادل یون رزینی (IX) – سختی گیر (Cation Column)

به طور کلی وجود کاتیون‌های 2 و 3 ظرفیتی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز، آلومینیوم باعث سختی آب می‌شود. اما از آنجایی که میزان این کاتیون‌ها در مقایسه با کلسیم و منیزیم بسیار کم است، سختی آب عمدتاً به دلیل وجود دو کاتیون کلسیم و منیزیم است. از نظر مصارف صنعتی به خصوص در تاسیسات حرارتی، سختی می‌تواند مشکل ساز باشد و باعث رسوب این تاسیسات شود.

آب از نظر پیچیدگی در مصارف صنعتی به 4 گروه تقسیم می‌شود که عبارتند از:

گروه 1: آبهایی با سختی کربنات کلسیم کمتر از 50 میلی گرم در لیتر که به آن‌ها آب نرم می‌گویند.
گروه 2: آب هایی با سختی 50 تا 150 میلی گرم در لیتر که به صورت کربنات کلسیم یا آب نسبتاً سخت محاسبه می‌شوند.
گروه 3: آب هایی که با سختی 150 تا 300 میلی گرم در لیتر از نظر کربنات کلسیم هستند.
گروه چهارم: آب هایی با سختی کربنات کلسیم بیش از 300 میلی گرم در لیتر که به آنها آب های بسیار سخت می‌گویند.

کاربرد رزین تبادل یونی در صنایع شیمیایی

جداسازی فلز:

از فرآیندهای تبادل یونی برای جداسازی و خالص سازی فلزات استفاده می‌شود. از جمله جداسازی اورانیوم از پلوتونیوم و سایر اکتنیدها، از جمله توریم، لانتانیم، نئودیمیم، ایتریم، ساماریوم و لوتتیوم، و همچنین سایر لانتانیدها. دو نوع عناصر خاکی کمیاب وجود دارد. لانتانیدها و اکتینیدها. اعضای هر سری خواص فیزیکی و شیمیایی بسیار مشابهی دارند. برای سال‌ها، تبادل یونی تنها روش جداسازی خاک‌های کمیاب در مقیاس بزرگ بود. این برنامه توسط فرانک اسپدینگ در دهه 1940 اختراع شد.


استخراج اورانیوم:

گلوله های تبادل یونی یک جزء مهم شستشو در استخراج اورانیوم هستند. شستشوی درجا شامل استخراج آب حاوی اورانیوم از چاه‌های عمیق است. محلول اورانیوم بازیافت شده و سپس به دانه‌های رزین فیلتر می‌شود. در طی فرآیند تبادل یونی، گلوله‌های رزین اورانیوم از محلول جذب می‌شوند. این رزین‌های غنی از اورانیوم سپس به نیروگاه‌ها منتقل می‌شوندو در نهایت پس از جدا شدن U3O8، یک کیک زرد از دانه‌های رزین تشکیل می‌شود. لازم به ذکر است که این گلوله های رزین قابل استفاده مجدد هستند. فرآیند تبادل یونی همچنین برای جداسازی سایر عناصر شیمیایی مانند زیرکونیوم و هافنیوم در صنعت هسته‌ای حائز اهمیت است.


کاتالیزور:

رزین های تبادل یونی به عنوان کاتالیزور در سنتز آلی استفاده می‌شوند. به عنوان مثال، عقیم سازی و هیدرولیز. پلیمرهای تبادل یونی دارای گروه‌های اسیدی یا قلیایی هستند که می‌توانند واکنش‌های کاتالیزشده اسید-باز را تحریک کنند. این کار با ایجاد مکان‌های اسیدی یا قلیایی در یک لایه سخت ناهمگن که کاتالیزور را از مواد دیگر جدا می کند، انجام می‌شود.

مشخصات کلی رزین‌های تبادل یونی

همه رزین‌ها دارای ویژگی‌های مشترکی هستند که شامل موارد زیر می‌شود:

 • این رزین ها حاوی یون‌های ناپایدار هستند.
 • رزین های ناپایدار یون‌ها را مبادله می‌کنند.
 • رزین های تبادل یونی ماتریس‌های پلیمری نامحلول هستند.
 • دسته بندی فوق بر اساس گروه عامل جایگزین متصل به پایه پلیمری است.

 

رزین سختی گیر برای حذف فلزات از آب شرب و آب های زیر زمینی 

رزین های تبادل یونی پرولایت می توانند آلاینده های بسیار خاصی را در آب هدف حذف کنند. در مقایسه با سایر فناوری‌های تصفیه آب، تبادل یونی دارای فرآیند بسیار سریعی است که نیازهای نسبتاً کوتاهی را برای زمان تماس فراهم می‌کند. این بدان معنی است که یک جریان بزرگ آب را می توان در یک فضای کوچک تصفیه کرد و هزینه های اصلاح را کاهش داد. 

رزین های مبادله یونی پرولایت برای حذف فلزات موجود در آب 

رزین های سختی گیر پرولایت می توانند مواد معدنی و فلزات سنگین موجود در آب را حذف کنند که برخی آنها عبارتند از:

 • آرسنیک
 • بور
 • یون برومید
 • فلزات سنگین
 • کروم شش
 • ظرفیتی
 • نیترات
 • مواد آلی
 • (TOC)، به ویژه برای کاهش تری هالومتان (THM) و محصولات جانبی ضد عفونی (DBP's)
 • پرکلرات
 • مواد پلی و پرفلوئوروآلکیل (PFAS/PFOA)
 • سولفات
 • تانن
 • اورانیوم 
نام رزین نوع قیمت
رزین پرولایت برای حذف آرسنیک FERRIX™A33E
ماکرو متخلخل پلی استایرن
تماس بگیرید
رزین پرولایت باکتریواستاتیک C150AG
پلی استایرن ماکرو متخلخل، رزین کاتیونی اسیدی قوی، شکل سدیم/نقره
تماس بگیرید
رزین تبادل یونی پرولایت برای حذف بور S108
رزین کلات کننده پلی استایرن درشت متخلخل، N-متیل گلوکامین، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین مبادله یونی پرولایت برای حذف یون بروماید 9218
ژل پلی استایرن، فرم کلرید
تماس بگیرید
رزین پرولایت برای حذف کروم شش ظرفیتی A600E/9149
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع یک، فرم کلرید، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
حذف کروم شش ظرفیتی PGW6002EBF
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع I، فرم بافر، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین سختی گیر پرولایت برای حذف آهن MZ10PLUS
---
تماس بگیرید
رزین نرم کننده اب پرولایت برای حذف نیترات A300E
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع II، فرم کلرید، FDA 21 CFR 173.25، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین نرم کننده اب پرولایت برای حذف نیترات A520E
رزین آنیونی پایه قوی پلی استایرنیک، آمونیوم چهارتایی، فرم کلرید
تماس بگیرید
رزین نرم کننده اب پرولایت برای حذف نیترات PPA520E
رزین آنیونی ماکرو متخلخل پلی استایرن، رزین آنیونی پایه قوی آمونیوم چهارتایی، فرم کلرید، درجه بستر بسته بندی شده، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین نرم کننده آب برای حذف حذف اورانیوم A600E/9149
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع یک، فرم کلرید، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین نرم کننده آب اورانیوم PGW6002E
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع یک، فرم کلرید، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین سختی گیر آب برای حذف اورانیوم PGW6002EBF
ژل پلی استایرن، رزین آنیون پایه قوی نوع I، فرم بافر، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین تبادل یونی برای حذف موقت سختی C104EFFPLUS
متخلخل پلی اکریلیک، رزین کاتیونی اسیدی ضعیف، فرم هیدروژنی، درجه آب آشامیدنی
تماس بگیرید
رزین برای حذف موقت سختی آب C104EPLUS
متخلخل پلی اکریلیک، رزین کاتیونی اسیدی ضعیف، فرم هیدروژنی
تماس بگیرید
رزین سختی گیر موقت آب C107E
متخلخل پلی اکریلیک، رزین کاتیونی اسیدی ضعیف، فرم هیدروژنی
تماس بگیرید

سوالات متداول رزین تبادل یونی

رزین‌های تبادل یونی پس از گذشت مدتی از فرآیند تصفیه آب بسته به پارامترهای طراحی سیستم تصفیه آب، با کاتیون‌ها یا آنیون‌های موجود اشباع می‌شوند و نیاز به بازسازی با آب مقطر و آب نمک دارند. اگر سیستم تصفیه آب رزینی به درستی طراحی شده باشد و رزین تصفیه آب به طور منظم و مناسب بازسازی شود، رزین می تواند بین 5 تا 10 سال دوام بیاورد و مورد استفاده قرار گیرد. عواملی مانند سطوح بالای کلر و کلرامین در آب، وجود آهن زیاد در آب، بازسازی سریع رزین قبل از رسیدن به حد اشباع، و بازسازی چندین مدل رزین در کنار هم می‌تواند به طور قابل توجهی عمر رزین را کاهش دهد.

ماده‌ای کوچک مانند مهره می‌باشد که کل فرآیند دیونیزه شدن آب را به حالت خفگی در می‌آورد. این رزین، یون‌های شارژ نشده غیر ضروری را کاتالیز کرده و آب بسیار تمیزی را تحویل می‌دهد. از این آب می‌توان برای کاربرد‌های پزشکی، زیستی یا آزمایشگاهی استفاده کرد.

رزین تبادل یونی کاتیونی با فرم سدیمی را با آب نمک و رزین‌های کاتیونی فرم هیدروژنی را با محلول اسیدی اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک، احیا می‌کنند.


مبدل های یونی یا مبدل های کاتیونی هستند که یون های با بار مثبت (کاتیون ها) را مبادله می کنند یا مبدل های آنیونی که یون های دارای بار منفی (آنیون ها) را مبادله می کنند . مبدل های میکس بد نیز وجود دارند که می توانند هم کاتیون ها و هم آنیون ها را به طور همزمان مبادله کنند.

راندمان بازسازی رزین نوع 2 به طور قابل توجهی بیشتر از نوع 1 است . پایداری شیمیایی رزین‌های نوع 2 به خوبی رزین‌های نوع 1 نیست، رزین‌های نوع 1 برای کاربردهای دمای بالا مورد علاقه هستند.

بازسازی فرآیندی است که دانه‌های رزین تبادل یونی را که کاملاً اشباع شده اند و در طول چرخه حین کار جمع‌آوری شده‌اند حذف می‌کند تا رزین بتواند احیا شود و مجددا قابل استفاده گردد.

دیدگاهی در مورد “رزین تبادل یونی | رزین سختی گیر پرولایت

 1. مهسا گفت:

  چطور بفهمیم رزین تبادل یونی که میخریم اصل است؟
  روشی برای تست وجود داره؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. رزین تبادل یونی را میتونید براساس عملکرد ، نوع رزین و برندشون مورد بررسی قرار بدید و اینکه روش خاصی برای تست اون وجود ندارد.

 2. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر. نحوه احیاء رزین تبادل یونی به چه صورته، امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. میتواند رزین تبادل یونی را قبل از استفاده با آب مقطر شست و شو دهید.

 3. سهیل گفت:

  سلام و عرض ادب.
  یک مدل رزین اسید قوی برای تصفیه آب آشامیدنی میخواستم. چه مدلی بهم پیشنهاد می دهید؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. میتوانید از رزین C100E استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید