کربن اکتیو را می‌توان یک ماده بسیار مهم در صنعت، مصارف پزشکی و البته درمان‌های طبیعی دانست. عناصر و مواد گوناگونی در محیط پیرامون ما به‌ طور طبیعی و یا با دخل و تصرف انسان به وجود می‌آیند که مصارف متنوعی دارند. قطعاً یکی از مواد مهم طبیعی که استفاده‌های زیادی نیز دارد کربن اکتیو می‌باشد.

از جمله کاربردهای کلی این ماده می‌توان به عملکرد آن در دستگاه‌های تصفیه هوا، اشاره کرد. حتی جالب است بدانید که در لابراتوارهای پزشکی نیز برای سفید کردن دندان‌ها از این ماده در بخش ترکیب عناصر استفاده می‌شود. به‌هرحال مسئله این است که امروزه کاربردهای بیشتری از این ماده در دنیا شناخته‌ شده است. حتی نسبت به گذشته اهمیت یافتن و انتخاب بهترین نوع، آن را تبدیل به موضوعی مهم کرده یا به زبان ساده کربن فعال را در یک دسته‌بندی مهم تجاری قرار داده است.

قدرت جذب در موضوع بررسی و خرید کربن اکتیو بسیار اهمیت دارد. کربن‌های ناخالص قدرت جذب کم‌تری دارند.

 

کربن اکتیو

کربن اکتیو چیست؟

کربن اکتیو (Activated carbon) نوعی ماده جاذب است که به شکل پودر سیاه و خاکستری تولید می‌شود. کربن اکتیو در تصفیه آب و هوا، تصفیه گازها، پالایش نفت، درمان گیاهی، کنترل بوی ناخوشایند و درمان مسمومیت های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده قابلیت جذب ترکیبات آلی، فلزات سنگین و آلاینده‌های محیطی را دارد. در نظر داشته باشید هر چقدر سطح این ماده افزایش یابد، خاصیت جذب بالاتر می رود.

قیمت کربن اکتیو

فروشگاه آقای پمپ به عنوان وارد کننده کربن اکتیو از برندهای معتبر دنیا و یکی از نمایندگان تولید کننده کربن فعال ایرانی پارس توانسته برای هر بودجه و سلیقه ای محصول ارائه دهد. مجموعه آقای پمپ با داشتن فروش عمده کربن اکتیو برای صنایع مختلف می تواند بهترین قیمت کربن اکتیو را برای مشتریان فراهم کند. اگر شما به دنبال خرید کربن فعال با قیمت مناسب هستید می توانید از طریق همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان ما به شماره 09304443328 در تماس باشید.

قیمت کربن فعال برند قیمت
قیمت کربن اکتیو پودری CG1
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال پودری CASPF
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن اکتیو گرانولی C GRAN
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال پودری DARCO KB-WJ
نوریت
تماس بگیرید
کربن اکتیو پودری SX PLUS C
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن اکتیو پودری SA 4
نوریت
تماس بگیرید
پودر کربن فعال SA2
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن اکتیو گرانولی RO 0.8
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری GBG
نوریت
تماس بگیرید
پودر زغال فعال کربن CG4
نوریت
تماس بگیرید
قیمت پودر زغال فعال CA3
نوریت
تماس بگیرید
قیمت زغال فعال کربن AZO
نوریت
تماس بگیرید
کربن اکتیو پودری CA1
نوریت
تماس بگیرید
پودر کربن فعال CG 1P
نوریت
تماس بگیرید
قیمت پودر زغال فعال SA 4 PAH-HF
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال گرانولی GCN 612
نوریت
تماس بگیرید
کربن اکتیو RO3520
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری RO3515
نوریت
تماتس بگیرید
کربن Activate میله ای CNR115
نوریت
تماس بگیرید
قیمت پودر زغال فعال GL EXTRA
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری DARCO Hg-LH EXTRA
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری W20
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن Activate سری W35
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری GCN 1240
نوریت
تماس بگیرید
قیمت کربن Activate گرانولی ROW 0.8 SUPRA
نوریت
تماس بگیرید
Activated carbon سری PAC 20B
نوریت
تماس بگیرید
Activated carbon سریCASP
نوریت
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری EcoSorb HXS
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری EcoSorb HXP
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن اکتیو EcoSorb HXA
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن Activate گرانولی MB400
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن فعال گرانولی قیمت سری MH4
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن Activated carbon گرانولی قیمت سری MB3
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن Activated گرانولی سری MRX
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن فعال گرانولی قیمت EcoSorb HX
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن فعال گرانولی قیمت سری HT N
جاکوبی
تماس بگیرید
Activated carbon میله ای سری EcoSorb GXB
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال گرانول سری CX
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال گرانول سری CT
جاکوبی
تماس بگیرید
Activated carbon سری BXB
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن فعال گرانولی سری CS
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن فعال سری EcoSorb BXP
جاکوبی
تماس بگیرید
Activated carbon سریEcoSorb BXM
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت زغال فعال کربن سری اکسترود شده EcoSorb BXA
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت زغال فعال کرین DioxSorb C9
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت زغال کربن فعال سری EcoSorb BS
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت زغال کربن فعال سری DioxSorb BP5F
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت زغال کربن فعال سری DioxSorb BP5
جاکوبی
تماس بگیرید
Activated carbon پودری سری DioxSorb BP4-F
جاکوبی
تماس بگیرید
پودر کربن فعال سری DioxSorb BP2F
جاکوبی
تماس بگیرید
پودر زغال فعال DioxSorb BP4
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن اکتیو پودری ColorSorb P7
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت کربن Activate سری ColorSorb P5
جاکوبی
تماس بگیرید
قیمت Activated carbon سری ColorSorb P51
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن اکتیو ColorSorb 505
جاکوبی
تماس بگیرید
کربن اکتیو جاکوبی ColorSorb PE1
جاکوبی
تماس بگیرید

فهرست مطالب

قیمت کربن اکتیو

راهنمای خرید کربن فعال صنعتی

 • در ابتدا لازم است قبل از خرید کربن اکتیو موارد استفاده کربن فعال را تعیین کنید. ممکن است نیاز به خرید کربن فعال برای استفاده در صنایع تصفیه آب، تصفیه هوا، انتقال گازها، جذب آلاینده ها در صنایع شیمیایی و فرایندهای صنعتی باشد.

 • انتخاب نوع کربن اکتیو متناسب با صنعت مورد نظر یک اصل مهم است. همانطور که می دانید کربن فعال در انواع مختلفی مانند پودری، گرانولی و میله ای در بازار موجود است.شما باید بهترین نوع زغال اکتیو را که بهترین کارایی را در صنعت مورد نظر دارد انتخاب کنید.

 • قبل از خرید کربن اکتیو از اصل بودن محصول مطمئن شوید. متاسفانه محصولات تقلبی زیادی با نام برندهای معتبر دنیا در بازار توزیع می شوند که کیفیت و دوام بالایی ندارند و سرمایه شما را از بین می برند. بهتر است از فروشندگان معتبر که فروش کربن اکتیو را به صورت مستقیم و بدون واسطه ارائه می کنند خرید کنید.

 • قبل از خرید کربن فعال حتماٌ مشخصات فنی کربن اکتیو از جمله: سطح و استحکام جذب، ظرفیت جذب، اندازه ذرات و بازده در برابر آلاینده ها مد نظر داشته باشید.

 • مقایسه قیمت کربن فعال همواره نکته مهمی است. قبل از خرید، قیمت ها را با توجه به ویژگی های کربن فعال بررسی کنید.

 • بررسی گواهی کیفیت و استانداردهای محصول همواره نشانه کیفیت کربن اکتیو است. از این رو، قبل از خرید کربن فعال این استانداردها را مورد بررسی قرار دهید.

قیمت کربن اکتیو صنعتی 

قیمت کربن اکتیو صنعتی ممکن است در بازارها و مناطق مختلف تغییر کند و تحت تأثیر عوامل متعددی مانند تامین، تقاضا، ویژگی‌های کربن فعال، نرخ ارز، شرایط بازار و تعداد متغیرهای دیگر قرار گیرد. 

فروشگاه آقای پمپ یکی از وارد کنندگان کربن اکتیو برندهای مطرح و معتبر خارجی مانند برندهای معتبر کربن اکتیو جاکوبی ، کربن اکتیو نوریت و … توانسته بهترین قیمت کربن اکتیو صنعتی را برای مشتریان فراهم کند. علاوه بر این، با داشتن نمایندگی کربن فعال ایرانی پارس توانسته نیازهای داخلی مشتریان را با بودجه مناسب فراهم کند. برای مشاوره رایگان و یا استعلام قیمت کربن فعال صنعتی و یا خارجی می توانید با ما در تماس باشید.

انواع مختلف کربن‌های فعال

در درجه اول باید اشکال و روش‌های تولید کربن‌ را مشخص کنید. بر این‌ اساس شما می‌توانید طبق نیاز خود بهترین گزینه را بیابید. کربن‌ها ممکن است در شکل‌های اکتیو پودری، گرانول و میله‌ای طبقه‌بندی شوند. این موضوع را فراموش نکنید که توجه به خاصیت‌های فیزیکی و شیمیایی ماده در انتخاب کربن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

1- کربن فعال میله‌ای یا کبریتی

یکی از انواع کربن‌ فعال، کربن میله‌ای یا کبریتی است. این کربن دارای قطری معادل 0.8 تا 5 میلی‌متر بوده و شبیه استوانه است. برای تهیه این کربن‌ از ذرات کربن پودری که با پیوند دهنده به یکدیگر متصل شده‌اند، استفاده شده است. به این نوع کربن، کربن دانه‌ای یا باروتی نیز گفته می‌شود. دلیل نام‌گذاری این ماده به چنین اسمی، شبیه بودن آن به کبریت سوخته است. امکان خرید این محصول در بازار در ابعاد و اندازه‌های مختلف وجود دارد. احتمالاً این سؤال برای شما ایجاد می‌شود که چنین نوعی در چه صورت مناسب خواهد بود؟ آیا من در مواردی که قصد استفاده از آن را دارم می‌توانم این ماده را خریداری کنم؟ اصلاً چه مقداری نیاز خواهد بود؟ درصورتی‌که از کربن فعال برای تصفیه و پالایش و جداسازی مایعات استفاده می‌کنید، نوع کبریتی می‌تواند بسیار مناسب باشد. این محصول در مواردی چون تصفیه آب شرب، آب آکواریوم و جذب بو و ذرات الکل می‌تواند بسیار کاربردی باشد. به‌ طورکلی این ماده ظاهری شبیه به باروت، کبریت، میله یا دانه دارد. در تصفیه مایعات قابل شرب نیز به کار می‌رود.

کربن اکتیو - کربن اکتیو میله ای

قیمت کربن اکتیو میله ای

در نظر داشته باشید قیمت کربن اکتیو میله ای بر اساس سایز ذرات تشکیل دهنده، میزان جذب مواد و آلاینده ها، برند که می تواند ایرانی یا خارجی باشد و … می تواند بالا پایین شود. فروشگاه آقای پمپ یکی از مراکز فروش کربن اکتیو میله ای با قیمت مناسب است برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 09304443328 در تماس باشید. 

2- کربن فعال گرانولی

نوع دیگری از زغال فعال، مدل کربن فعال دانه‌ای است. قطر متوسط ذرات کربن گرانولی بین 0.2 تا 5 میلی‌متر می‌باشد. این کربن به دلیل برخورداری از قابلیت‌ سرعت نفوذ بسیار زیاد، برای جذب در برابر گازها و بخارها بسیار مناسب است. از جمله مصارف کلیدی این کربن می‌توان به تصفیه آب شرب، بو زدایی و جداسازی مواد موجود در جریان‌ها و عناصر شیمایی استفاده کرد.

فروش کربن فعال گرانولی

فروش کربن اکتیو گرانولی به عنوان یک جاذب در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. برخی از کاربردهای کربن اکتیو گرانولی عبارتند از: نمک‌زدایی آب دریا، جذب و حذف آلاینده‌ها از گازهای سمی مانند بنزن، فرمالدئید، ناخالصی‌های عضوی و بو، سموم و داروهای شیمیایی و ترکیبات آلی مانند PCBها، درمان مسمومیت مواد شیمیایی و داروهای نفوذ پذیر، تصفیه و خالص سازی روغن ها در صنایع روغن به منظور جذب و حذف کلر، رنگها، بوها و طعم های ناخوشایند می باشد.

قیمت کربن فعال گرانولی 

قیمت کربن فعال گرانولی میتواند بر اساس پارمترهای مختلف تحت تاثیر قرار بگیرید. در زمان خرید کربن فعال گرانولی باید انتخاب خود را بر اساس نوع کاربرد و میزان جذب انتخاب کنید. زیرا کربن فعال گرانولی در گرید های متنوع ارائه می شود و هر کدام از این گریدها می تواند برای صنعت خاصی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین عواملی مانند برند، کیفیت، میزان جذب می تواند قیمت کربن فعال گرانول را بالا پایین کند.

فروشگاه تخصصی و معتبر آقای پمپ وارد کننده و تامین کننده انواع کربن اکتیو گرانولی بهترین قیمت کربن اکتیو گرانولی با کیفیت بالا و با ضمانت اصل بودن برای مشتریان فراهم کرده است برای اطلاعات بیشتر با شماره 09304443328  در تماس باشید. 

فروش کربن اکتیو گرانولی- قیمت کربن فعال گرانولی

3- کربن فعال پودری

نوعی دیگر از کربن فعال، کربن اکتیو پودری است که ذرات بسیار ریزی با ابعاد  0.18 میلی‌متر دارد. پودر کربن فعال بیشتر برای صنایع نوشیدنی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از پودرهای زغال فعال گرید خوراکی دارند که به آنها پودر زغال فعال خوراکی گفته می شود. 

 

قیمت کربن اکتیو پودری

قیمت پودر کربن اکتیو مانند نمونه های دیگر بر اساس پارامترهای خاص می تواند متغیر باشد. به عنوان مثال قیمت کربن فعال پودری با گرید خوارکی بیشتر از قیمت کربن فعال پودری بدون این گرید است. پودر زغال فعال در صنایع داروسازی ، آرایشی و بهداشتی، خمیر دندان، تولید ماسک و … مورد استفاده قرار می گیرد. برای استعلام قیمت کربن فعال پودری در آقای پمپ می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان ما در تماس باشید. 

معرفی انواع آلودگی های قابل حذف توسط زغال اکتیو

همانطور که قبلاً ذکر شد کربن فعال یک ماده بسیار متخلخل است که برای حذف آلاینده ها از آب، هوا و سایر مایعات و گازها استفاده می شود. در اصل تولید زغال اکتیو با گرم کردن مواد آلی مانند چوب، پوسته نارگیل یا زغال سنگ بدون واکنش با اکسیژن ساخته می شوند. این فرآیند باعث ایجاد شبکه ای از منافذ ریز می شود که می تواند انواع آلودگی ها را به دام بیاندازد و حذف کند، از جمله:

 • کلر
 • فلزات سنگین
 • آلاینده های آلی
 • ترکیبات آلی فرار (VOCs)
 • گرد و خاک
 • گرده
 • سولفید هیدروژن
 • مونوکسید کربن
 • آمونیاک
 • فلزات گرانبها
انواع کاربرد کربن اکتیو

انواع کاربردهای کربن اکتیو در صنایع

شاید باورش سخت باشد اما بیشتر صنایع نیازمند استفاده از کربن اکتیو هستند. برخی از کاربردهای کربن فعال در صنایع عبارتند از:

 • کاربرد ذغال اکتیو برای هوا و گاز

برای فیلتر کردن گازها می توان از انواع مختلف کربن اکتیو استفاده کرد. شکل خاص کربن اکتیو بر اساس نتیجه و صنعت مورد نظر انتخاب می شود و شامل پارچه، پلت شده و کربن فعال دانه ای است. برخی از محبوب ترین کاربردهای تصفیه گاز برای کربن فعال شامل حذف سولفید هیدروژن از گاز طبیعی و فیلتر کردن ماسک های تنفسی در واحدهای تهویه مطبوع است.

 • کاربرد ذغال اکتیو برای معدن

یکی از کاربردهای کربن فعال استفاده در معادن به منظور بازیابی فلزات گرانبها است. به عنوان مثال برای استخراج طلا از کربن اکتیو استفاده می شود.  در این فرآیند به دلیل ماهیت جاذب، کربن فعال در جداسازی کربن از سیانید در مراحل پایانی استخراج مورد استفاده قرار می گیرد.

 • زغال اکتیو برای غذا و نوشیدنی

کربن فعال در بخش غذا و نوشیدنی برای افزایش خلوص، عطر و طعم چندین ماده غذایی و نوشیدنی از جمله آبمیوه غلیظ استفاده می شود. همچنین شیرین کننده ها را می توان رنگ زدایی کرد و محصولات جانبی ناخواسته را با استفاده از کربن فعال از آنها حذف کرد.

کاربرد کربن فعال در ماسک تنفسی - کربن فعال
 • کاربرد کربن فعال برای ماسک های تنفسی

همه‌گیری باعث شد آگاهی ما از خطرات آلودگی هوا بالاتر برود. تا جایی که می تواند امنیت و سلامت زندگی ما را تهدید کند. باید در نظر داشته باشید فقط ویروس ها و باکتری ها نیستند که می توانند مشکلات سلامتی برای ما ایجاد کنند. 

گرد و غبار، گرده، ذرات ریز، دود خودروها و دود کارخانجات صنعتی همگی یک تهدید برای سلامتی هستند. ماسک تنفسی می تواند یک راهکار عالی برای حل این مشکل باشد. استفاده از فیلتر ماسک با فیلترهای قابل تعویض مشکل را حل می کند. چهار لایه فیلتراسیون، از جمله دو لایه با کربن فعال، به طور موثر می تواند تا 99.9٪ از ویروس ها، باکتری ها، آلودگی، گرد و غبار، مواد شیمیایی، ذرات، گرده و دود را فیلتر می کند.

این ماسک های تنفسی می تواند برای موتورسواری، دویدن، دوچرخه سواری، نجاری، اسکی و ده ها فعالیت دیگر که در معرض خطر هستند موثر باشند.

 • کاربرد زغال فعال برای تصفیه آب

یکی از کاربردهای مهم زغال فعال تصفیه آب است. زغال فعال که همان (Activated carbon) می باشد در واقع یک جاذب قوی است که عمدتاً برای تصفیه آب استفاده می شود. کاربردهای زغال فعال در تصفیه آب عبارتند از:

 • از بین بردن بو و طعم: زغال فعال می تواند مواد آلی و شیمیایی که باعث بو و طعم نامطلوب در آب می شوند را جذب کند و آب را تمیز و خوش طعم کند.
 • حذف مواد آلی: زغال فعال می تواند مواد آلی مضر مانند قارچ ها، باکتری ها و ویروس های موجود در آب را حذف کند.
 • جذب مواد شیمیایی: زغال فعال می تواند باعث جذب مواد شیمیایی مختلف از جمله عناصر سنگین، رنگ ها، مواد شیمیایی آلوده کننده و مواد آلوده کننده آلی در اب شود.
 • حذف مواد آلوده کننده: زغال فعال قابلیت حذف آلاینده های محیطی مانند پتروشیمی، صنایع دارویی، صنایع شیمیایی و غیره را دارد.
 • استفاده در صنایع آب: زغال فعال برای تصفیه آب صنایع به منظور استفاده مجدد آب در سیستم آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

بررسی قیمت کربن اکتیو تصفیه آب 

قیمت کربن اکتیو تصفیه آب بر اساس نوع مصرف، سایزبندی، نوع برند و کیفیت می تواند در بازار متفاوت باشد. 

 • اندازه ذرات: کربن فعال معمولاً در انواع مختلف و اندازه‌های مختلف ذرات تولید می‌شود. کربن فعال با ذرات کوچکتر معمولاً به عنوان جاذب برای تصفیه آب استفاده می‌شود و ممکن است بیشترین قیمت را داشته باشد.

 • سطح وزن مخصوص (BET surface area): کربن فعال با سطح وزن مخصوص بالا (بیشترین توان جذب) معمولاً قیمت‌های بالاتری دارد زیرا برای تصفیه آب بسیار مؤثر تر است.

 • منبع: منبع تولید کربن فعال (مانند پوسته پسته، پوسته نارگیل، یا سایر منابع) می‌تواند تأثیر زیادی بر روی قیمت داشته باشد.

 • مقیاس تولید: مقیاس تولید کربن فعال برای تصفیه آب (کاربردهای خانگی یا صنعتی) نیز می‌تواند تأثیر بسیاری بر قیمت داشته باشد. معمولاً استفاده زغال فعال تصفیه آب در مقیاس بزرگتر نیاز با تعداد بیشتری ویژگی‌ها برای بهبود کیفیت آب دارد و به همین دلیل قیمت زغال فعال تصفیه آب در سطح صنعتی بالاتر است. 

برای اطلاع دقیق از قیمت کربن اکتیو تصفیه آب در فروشگاه آقای پمپ می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با ما در ارتباط باشید.

کاربرد کربن فعال در تصفیه اب - کاربرد زغال فعال در تصفیه اب

روش‌های تهیه و تولید کربن فعال

به‌ طور کلی دو روش فیزیکی و شیمایی برای تولید و ساخت کربن فعال وجود دارد:

 • روش شیمیایی

در روش شیمیایی از زغال‌ سنگ یا چوب خمیر استفاده می‌شود. این خمیر در دمایی معادل 500 تا 800 درجه سانتی‌گراد با حرارت مواجه و درنهایت سوراخ‌های بزرگ‌تری نسبت به دیگر روش‌های تولید کربن اکتیو ایجاد می‌کند. این نوع ماده دارای فعال‌ساز اسیدی و قلیایی است. البته کیفیت این محصول تا حد زیادی به نوع اولیه زغال بستگی خواهد داشت.

 • روش فیزیکی

مورد بعدی به‌صورت فیزیکی خواهد بود که برای فعال‌سازی، کربن را در دمای 800 تا 1100 درجه سانتی‌گراد با بخار آب و اکسیژن حرارت می‌دهند. پس‌ از این مرحله در شرایط دمایی خاص، سوراخ و منافذ ریزتری نسبت به روش شیمایی روی آن ایجاد می‌شود که برای جذب انواع مواد آلاینده بسیار کاربرد دارند. یکی از بهترین و مرغوب‌ترین انواع کربن اکتیو جاکوبی همین ماده است که بر اساس این روش طراحی و توسعه می‌یابد.

 

فروش عمده کربن اکتیو- وارد کننده کربن اکتیو

فروش عمده کربن اکتیو در آقای پمپ

فروشگاه آقای پمپ وارد کننده کربن اکتیو و تولید کننده کربن فعال ایرانی  با ارائه خدمات فروش عمده کربن اکتیو برای صنایع توانسته بهترین پیشنهاد را با ضمانت اصل بودن کالا برای مشتریان فراهم کند. شما می توانید بهترین برندهای کربن از جمله کربن فعال جاکوبی و کربن فعال نوریت هلند اصل را از ما بخواهید. برای مشاوره رایگان یا اطلاع از قیمت کربن اکتیو جاکوبی می توانید با شماره 09304443328 در تماس باشید.

فروش کربن اکتیو ایرانی 

فروش کربن اکتیو ایرانی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. همانطور که می دانید استفاده از کربن فعال (activated carbon) در کشورهای مختلف به منظور تصفیه آب و هوا، کنترل آلاینده‌ها و انجام کاربردهای صنعتی و غیره، یک نیاز ضروری شده است.  کربن فعال در بسیاری از کشورها به عنوان یک تکنولوژی مهم برای بهبود کیفیت محیط زیست و سلامت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایران به  عنوان یکی از تولید کنندگان کربن اکتیو توانسته جهش چشمگیری در کنار برندهای خارجی داشته باشد. کربن فعال ایرانی بیشتر بر پایه پسته و برگرفته از مواد طبیعی است. یکی از بهترین برندهای کربن فعال ایرانی، کربن اکتیو پارس است. در نظر داشته باشید آقای پمپ یکی از عاملین فروش کربن اکتیو ایرانی پارس با مشاوره رایگان در کنار مشتریان برای انتخاب مناسب است. 

قیمت کربن فعال ایرانی 

قیمت کربن فعال ایرانی بسته به اینکه چه درجه بندی داشته باشد می تواند متفاوت باشد. اما به صورت کلی قیمت زغال فعال ایرانی بسیار مناسب تر از برندهای خارجی است. فروشگاه آقای پمپ به عنوان نماینده کربن اکتیو ایرانی پارس توانسته بهترین قیمت را با ارسال فوری و مشاوره رایگان برای مشتریان ارائه دهد. برای اطلاع دقیق از قیمت کربن فعال ایرانی با ضمانت یا استعلام موجودی می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

تصفیه با فیلترهای کربنی

کربن اکتیو در صنعت کشاورزی و باغبانی به‌ عنوان یک آفت زدا و در مواردی چون چرم‌سازی و بازیافت انواع حلال‌ها کاربرد دارد. مسئله تصفیه آب فاضلاب همیشه یکی از جدی‌ترین استفاده‌های این ماده پس از کشف این ماده توسط بشر روی کره زمین بود. فیلترهای کربنی مطابق استانداردهای روز دنیا تولید می‌شوند. و به استفاده‌ کننده اجازه می‌دهند که در تصفیه‌‌خانه‌های بزرگ و صنعتی و حتی دستگاه‌های تصفیه خانگی مورداستفاده قرار بگیرند.

 

استفاده از کربن فعال برای از بین بردن مواد اضافی

استفاده از کربن فعال در تصفیه پساب‌ها نیز مزایای خاص خودش را دارد. از جمله این مزایا می‌توان به نگه‌داری و استفاده آسان در اشکال و حالت‌های مختلف، قابلیت استفاده در محل‌های ورود مانند کارخانه‌های تصفیه آب و همین‌طور تصفیه فاضلاب و فیلترهای خانگی اشاره کرد.

مسئله بعدی این است که با استفاده از کربن فعال شما امکان از بین بردن ارگانیک‌ها، کلرها و رادیواکتیو و مواد مضر برای بدن را دارید. همین‌طور شما می‌توانید کربن اکتیو را مطابق نیاز خود در ابعاد و اندازه‌های مختلف و اشکال متنوع خریداری کنید.  جالب است بدانید که برای ساخت انواع ماسک‌های پزشکی نیز از کربن اکتیو استفاده می‌شود. خرید کربن اکتیو باید با بررسی کیفیت و خلوص حداکثری و عدم وجود مواد اضافی و غیرمعمول انجام گیرد.

 

منبع:  sodimate-inc.com

سوالات متداول

عدد یدی

مقدار ید نشان دهنده تخلخل کربن فعال است که با جذب ید از محلول حاوی آن اندازه گیری می‌شود. این محاسبه بر حسب هر میلی گرم ید جذب شده در هر گرم کربن فعال بیان می‌شود. با توجه به اندازه مولکول ید می‌توان دریافت که این موضوع نشانگر تعداد زیادی ریز منفذ در کربن است. هر چه مقدار ید بیشتر باشد، فعالیت کربن فعال نیز بیشتر می شود.

عدد متیلن بلو

قطر مولکول های متیلن بلو حدود 8 آنگستروم است، بنابراین نمی توانند وارد منافذی با قطر کمتر از 8 آنگستروم شوند. این شاخص به ویژه برای صنعت گلوکز مناسب است؛ زیرا مواد رنگ‌ زدایی شده هدف فرآیند کربن فعال در این صنعت هستند که عمدتاً هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) است. قطر مولکولی این ماده حدود 12 آنگستروم است. در پزشکی و سنتز شیمیایی، موادی که باید با کربن فعال حذف شوند همگی در محدوده جذب متیلن بلو هستند. به طور کلی مقدار متیلن بلو تعداد ریز منافذ ثانویه (اندازه منافذ بین 8 تا 20 آنگستروم) و مزوپورها را نشان می‌دهد.

عدد کارامل (ملاس)

مقدار رنگ جذب شده از محلول را ملاس گویند. این مفهوم تعداد منافذ درشت (قطر بیش از 500 آنگستروم) و در واقع، قدرت زغال فعال را برای ترکیبات پیچیده‌ای مانند تانن‌ها نشان می‌دهد. این شاخص توانایی رنگ‌زدایی کربن در صنعت قند و گلوکز را نشان می‌دهد، همچنین با جذب ماکرومولکول‌ها مانند پروتئین‌هایی که باعث فرآیند قهوه‌ای شدن میلارد می‌شوند، تشکیل رنگ را کاهش می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت کربن اکتیو ابتدا بایستی مقدار و مدل مورد نظر خود را به کارشناسان فروش ما اطلاع دهید تا براساس آن قیمت کربن اکتیو را به شما اعلام کنند. کربن اکتیو هایی که در فروشگاه ما به فروش می رسد دارای کیفیت بسیار عالی و قیمتی مناسب و اصل نوریت هلند و جاکوبی سوئد می باشند.

کربن فعال خوب باید دارای ویژگی های ظرفیت جذب زیاد، عمر طولانی، استحکام مکانیکی بالا، محتوای خاکستر کم، شستشوی آسان و کیفیت پساب خوب باشد .

دیدگاهی در مورد “کربن اکتیو | کربن فعال

 1. افشاری گفت:

  سلام وقت بخیر درخواست خرید جاکوبی ۲۰۰۰ را داشتم، چطوری باید سفارش بدم؟؟؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. می توانید با شماره 91302647-021 تماس بگیرید تا با کارشناسان آقای پمپ در ارتباط باشید و فاکتور محصول را دریافت کنید.

 2. زهرا محمدی گفت:

  باید از کجا بدونم چه مشی برای کاربردی که لازم دارم مناسب تره؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. انتخاب مش بستگی به آلاینده هایی داره که قراره حذف شوند که معمولا از مش 8*30 استفاده میشود.

 3. احمدی گفت:

  یه مدل کربن اکتیو برای استخراج طلا بهم معرفی میکنید؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. جاکوبی GoldSorb 6000 پیشنهاد ما به شماست.

 4. زهره گفت:

  سلام. فیلتر کربن اکتیو صنعتی چه آلاینده هایی رو از آب حذف میکنه؟

  1. Admin گفت:

   سلام روز بخیر. قابلیت حذف فلزات سنگین، عوامل اکساینده، طعم و بو و… را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید