مقالات

کاربرد های زغال فعال

کاربرد زغال فعال

10 مورد از کاربردهای زغال فعال ساخته شده از نارگیل

  1. زغال فعال مسواک زدن

خواص اتصال زغال فعال به تمیز کردن رنگ های زرد موجود روی دندان کمک می کند. هرکسی که زیاد قهوه، چای و شراب می‌نوشد، دندان‌های خود را در معرض تانن‌هایی قرار می‌دهد که باعث تغییر رنگ می‌شوند. و به این صورت عمل می کند: کمی پودر زغال چوب را با کمی آب مخلوط کرده و به حالت خمیر درآورید. خمیر را روی دندان‌هایتان بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند سپس بشویید آن وقت شاهد یک دندان بسیار سفید خواهید شد.

  1. رفع مشکل کم خوابی

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که  شب ها تا پاسی از صبح بیدار هستید و نمی توانید شب ها زود بخوانید می توانید با قرص های کربن اکتیو کم خوابی خود را درمان کنید. مطالعات نشان داده‌اند زمانی که دیر وقت شام می خورید معده سنگین خواهد شد و باکتری‌های روده  تعادل را برهم می‌زند و باعث مشکلات خواب می‌شود. کربن اکتیو سبب می شود تا خواب از سرتا بپرد و از حالت خماری در بیایم.

  1. برای مشکلات گوارشی

برخی از غذاها واقعاً می توانند معده شما را ناراحت کرده و منجر به نفخ  شده و برای شما بسیار ناراحت کننده باشد. زغال چوب فعال به گازهای تولید شده در طول هضم متصل می شود و آنها را بدون سر و صدا خنثی می کند.

  1. برای بوی بد دهان و بوی بدن

بوی بد دهان و بوی بدن اغلب به دلیل سمومی است که سعی می کنند راه خود را از بدن پیدا کنند. منافذ ریز زغال فعال سموم را قبل از اینکه خارج شوند به دام می اندازد و به هم متصل می کند و از بوی نامطبوع بدن جلوگیری می کند. کربن فعال می تواند تا 100 برابر وزن خود به سموم متصل شود و بنابراین یک نیروگاه واقعی است!

  1. برای کمک به کاهش وزن

آرزو هر کسی است که دارای تناسب اندام باشد و شکمی شل و افتاده ای را نداشته باشد. اگر فکر می کنید که با نخوردن می توانید لاغر شوید سخت در اشتباهید. معمولا برای کاهش وزن باید یکسری تمرینات ورزشی و یا کربن اکتیو دارویی استفاده کرد. کربن اکتیو دارای خواصی بی شمار است وسبب می شود تا وزن شما تا حدودی کاهش دهد.

  1. مسافرت کردن

چک کردن کیفیت غذا هنگام سفر، به عنوان مثال در فرودگاه‌ها، پمپ بنزین‌ها، ایستگاه‌های قطار، در هواپیما و قطار، اغلب آسان نیست. وقتی اعتصاب غذا می کنید و در فست فود شلوغ فرودگاه در صف می ایستید، زغال فعال می تواند به عنوان نوعی بیمه مسافرتی در برابر غذای ناسالم عمل کند. و مشکلات سوء هاضمه و معده شما را رفع کند.

  1. برای کلسترول

فرضیاتی وجود دارد که مصرف زغال چوب فعال تأثیر مثبتی بر تعادل کلسترول دارد. با این حال، این فرض بر اساس مطالعات با گروه‌های آزمایشی بسیار کوچک یا آزمایش‌های حیوانی انجام شده است.

  1. اگر خطر مسمومیت وجود دارد

 در مورد مسمومیت حاد، زغال چوب فعال می تواند به اتصال سریع سموم و جلوگیری از آسیب بیشتر کمک کند. با این حال، در چنین لحظاتی، همیشه ابتدا با اورژانس تماس بگیرید و بپرسید که آیا زغال فعال باید مصرف شود یا خیر. بهتر است اینجا ریسک نکنیم.

  1. به عنوان یک عامل ضد پیری

بدن ما یک دستگاه سم زدایی خالص است. اندام های ما به طور مداوم در حال کار برای حذف مهاجمان ناخواسته و محصولات جانبی هستند. هرچه قرار گرفتن در معرض این مواد بیشتر باشد، سلول های ما سخت تر کار می کنند. سلول های استراحت کندتر پیر می شوند. جای تعجب نیست که وقتی استرس نداشته باشیم، تغذیه مناسبی داشته باشیم، ورزش کنیم و متعادل باشیم بهتر به نظر می رسیم. کربن فعال از ارگانیسم ما در سم زدایی حمایت می کند و بنابراین برای کند کردن روند طبیعی پیری مناسب است.

  1. تصفیه آب با کربن فعال

کربن فعال ناخالصی‌های درون آب مانند مواد حلال، آفت‌کش‌ها و سایر ضایعات صنعتی و شیمیایی را به خود جذب می‌کند. با این حال کربن فعال نمی‌تواند ویروس‌ها، باکتری‌ها و مواد معدنی سخت درون آب را به دام بیاندازد. طبق برخی از تحقیقات، فیلترهای زغال فعال، مقادیری از فلوراید درون آب را نیز تصفیه می‌کنند. اجتناب از فلوراید و پاکسازی آب از آن باعث سلامت دهان و دندان، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و سلامت کبد و کلیه می‌شود.

جهت خرید کربن اکتیو در برند های مختلف اعم از برند جاکوبی، برند نوریت با قیمت های باور نکردی و با کیفیت می توانید به سایت فروشگاه آقای پمپ مراجعه کنید و در صورت لزوم می توانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید