مقالات

کاربرد دوزینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ

کاربرد دوزینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ

کاربرد دوزینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ بسیار زیاد است. همانطور که می دانید استفاده از سلولز در فرآیندهای تولید کاغذ مستلزم استفاده زیاد از آب است که باید با توجه به کارایی کل فرآیند مورد استفاده مجدد قرار گیرند. به همین دلیل، باید ذرات معلق در آب با استفاده از سیستم‌های دوزینگ حذف شوند تا دقت و پایداری بالایی را در طول زمان داشته باشند.

کاربرد دوزینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ

مترینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ می‌توانند برای انجام چندین وظیفه مورد استفاده قرار بگیرند:

 1. دوزینگ مواد شیمیایی: در صنعت کاغذ، برای افزودن مواد شیمیایی مختلف مانند مواد رنگزای، ضد باکتری، مواد نگهدارنده و غیره نیاز است از دوزینگ پمپ‌های اینجکتا استفاده شود. این پمپ ها به منظور برای دوز دقیق افزودن این مواد به مخلوط کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 2. رنگ‌دهی: در مراحل تولید کاغذ،در طی فرایند نیاز به رنگ‌دهی خاص برای برخی از محصولات باشد. دوزینگ پمپ‌های اینجکتا برای تزریق رنگ های مختلف به مخلوط کاغذ مورد استفاده قرار می گیرند.
 3. پوشش‌دهی و کفایت اسیدی: برای کنترل pH و کفایت اسیدی کاغذ، مواد شیمیایی خاصی به مخلوط اضافه می‌شوند. پمپ‌های اینجکتا برای افزودن این مواد نیازمند درجه بالایی از دقت هستند.
 4. رطوبت‌دهی: رطوبت کاغذ یکی از عوامل مهم در تولید کاغذ است. پمپ‌های اینجکتا می‌توانند برای تزریق آب به مخلوط کاغذ به منظور حفظ رطوبت مورد نیاز مورد استفاده قرار بگیرند.
 5. کنترل کیفیت: در برخی موارد، ممکن است نیاز به افزودن موادی برای کنترل و بهبود کیفیت کاغذ باشد. پمپ‌های اینجکتا برای تزریق این مواد کمک کننده به فرآیند تولید مورد استفاده قرار می گیرند.

به صورت کلی استفاده از پمپ‌های اینجکتا در صنعت کاغذ می‌تواند باعث افزایش کارایی و دقت بالایی در  فرآیندهای تولید کاغذ شود. این دوزینگ پمپ ها می‌توانند باعث کاهش هدر رفت مواد، افزایش کیفیت محصول نهایی و کنترل دقیق تر فرآیندها شوند.

انتخاب بهترین دوزینگ پمپ اینجکتا برای صنایع کاغذ

انتخاب بهترین دوزینگ پمپ اینجکتا برای صنایع کاغذ وابسته به عوامل زیادی است که شامل نیازهای خاص شما، حجم و نوع موادی که قرار است تزریق شوند، دقت مورد نیاز، سرعت تزریق، قابلیت‌های کنترل، قابلیت نصب و نگهداری، هزینه و سایر عوامل دیگر می باشد.

در انتخاب بهترین دوزینگ پمپ اینجکتا برای صنایع کاغذ، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 • دقت و تنظیم: برای بسیاری از فرآیندهای تولید کاغذ، دقت بالایی در تزریق مواد ضروری است. بنابراین، انتخاب یک پمپ با دقت بالا و قابلیت تنظیم دقیق اهمیت زیادی دارد.
 • مواد قابل تزریق: اطمینان از دوزینگ پمپ مورد نظر که آیا قادر به تزریق مواد شیمیایی مورد نیاز شما است یا نه؟ اطمینان از سازگاری مترینگ پمپ با مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت کاغذ
 • سرعت تزریق و ظرفیت: بررسی پمپ مورد نظر شما که آیا توانایی تزریق مواد را با سرعت مورد نظر و حجم مورد نیاز را دارد یا نه!
 • کنترل و اتوماسیون: اگر در صنعت کاغذ شما نیاز به یک کنترل دقیق فرآیند به منظور تزریق و اتوماسیون دارید باید اطمینان پیدا کنید که پمپ قابلیت هماهنگی با سیستم کنترل و اتوماسیون شما را داشته باشد.
 • خدمات پس از فروش: تعمیر و نگهداری آسان با پشتیبانی خوب از سمت فروشنده و تولید کننده یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین دوزینگ پمپ اینجکتا است.زیرا در صورت مشکلات ناشی از خرابی یا نیاز به تعمیرات باید پاسخگویی مناسبی اتفاق بیفتد در غیر این صورت صنعت شما با ختلال روبرو خواهد شد و متضرر می شوید.
 • هزینه: منظور از هزینه، میزان بودجه مصرفی برای نصب و راه اندازی، نگهداری پمپ، قطعات و لوازم یدکی و … می باشد. زیرا در بسیاری از برندهای خارجی مهم ترین مشکل همین نبود یا کمبود قطعات هستند و می توانند هزینه های سنگینی را به کارفرما وارد کنند.

با توجه به این موارد و تحقیق در بازار، می‌توانید بهترین دوزینگ پمپ اینجکتا برای نیازهای تان انتخاب کنید. همچنین، مشورت با متخصصان صنایع کاغذ و تولید مواد شیمیایی نیز می‌تواند به شما در انتخاب مناسب‌ترین گزینه کمک کند.

جدول پیشنهادی دوزینگ پمپ های اینجکتا در صنعت کاغذ

ردیف مدل دوزینگ پمپ اینجکتا
1 GEMINI P60
2 ATLANTA TM
3 ATLANTA TP15
4 ATLANTA TP25
5 GEMINI P252
6 GEMINI P400
7 GEMINI P700
8 GEMINI P1000
9 GEMINI P120
10 GEMINI P160
11 GEMINI P170
12 GEMINI P250
13 GEMINI P30
14 GEMINI P55
15 GEMINI P90
17 GEMINI P100
18 PMIX 800
19 PMIX 180
20 GEMINI P7
21 GEMINI P18
22 TAURUS TP 25
23 TAURUS TMP
24 TAURUS TM 07
25 TAURUS TM 2-4-6
26 TAURUS TP 15

بررسی هزینه دوزینگ پمپ های اینجکتا

با توجه به مدل، کاربرد و تجهیزات و امکانات دوزینگ پمپ های اینجکتا هزینه پمپ و قیمت دوزینگ پمپ های اینجکتا می تواند متفاوت باشد. با توجه به اینکه اینجکتا یک برند ایتالیایی و وارداتی است قیمت ارز هم می تواند بر روی قیمت دوزینگ پمپ اینجکتا تاثیر گذار باشد. علاوه بر این عواملی همچون واسطه گری در بازار می تواند قیمت را بالاتر ببرد. اگر شما می خواهید همه مدل های پمپ های تزریق اینجکتا را مشاهده کنید و یا نیازمند اطلاعات کاملی از لیست قیمت دوزینگ پمپ های اینجکتا هستید می توانید از طریق همین لینک اقدام کنید.

خدمات پس از فروش دوزینگ پمپ اینجکتا

همانطور که می دانید دوزینگ پمپ های اینجکتا یک برند ایتالیایی با عملکرد خوب هستند به همین دلیل در صنایع مختلف مورد استقبال قرار گرفته اند. اما تنها مشکل برندهای خارجی در ایران نبود خدمات پس از فروش و کمبود یا نبود قطعات در بازار است. همانطور که می دانید دوزینگ پمپ ها مانند هر ابزار صنعتی دیگر بعد از مدتی کارکرد نیاز به تعمیر و نگهداری دارند که متاسفانه در برندهای خارجی با توجه به مسائل تحریم، قطعات موجود در بازار بسیار گران هستند و یا اصلاً وجود ندارند. همین مساله باعث شده اکثر کاربران با مشکلات زیادی روبرو شوند تا جایی که مجبور باشند برای خرید دوزینگ پمپ دیگری اقدام کنید. علاوه بر این، این برند ایتالیایی قیمت بالاتری نسبت به برندهای دیگر ایتالیایی مانند برند اتاترون و سکو دارد. از این رو، ما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید حتماً خدمات پس از فروش برندها را بررسی کنید تا به مشکل برخورد نکنید. برای مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

منبع: injecta.eu

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید