مقالات

بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ در سال 1403

بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ در سال 1403

 بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ در سال 1403 یکی از مهم ترین چالش هایی است که خریداران با آن روبرو هستند. همانطور که می دانید با ورود سال جدید اغلب قیمت ها، سر درگم و پیچیده می شوند این مساله دقیقاً وابسته به نرخ دلار، قیمت مواد اولیه، هزینه دستمزد و قوانین مالیاتی جدید و … است که همگی می توانند بر روی نرخ محصولات تاثیر بسزایی داشته باشند. این مساله در مورد هزینه و بازار دوزینگ پمپ نیز صدق می کند. با توجه به اینکه بسیاری از دوزینگ پمپ های مورد استفاده در کشور از برندهای خارجی هستند قطعاً با ورود به سال 1403 قیمت دوزینگ پمپ های خارجی نیز تغییر می کنند. زیرا قوانین سختگیرانه مالیاتی در سال جدید به همراه افزایش عجیب نرخ دلار و قوانین کمرگی در محاسبه قیمت دوزینگ پمپ ها نقش بسزایی دارند.

بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ در سال 1403

اما برخی از دوزینگ پمپ های برندهای خارجی ارزان تر ارائه می شوند و این ارزان تر بودن می تواند برای خریداران وسوسه انگیز باشد. اما آیا این خرید می تواند یک خرید تضمین شده و مطمئن باشد؟ بیایید نگاهی کوتاه به پشت پرده فروش این دوزینگ پمپ ها در بازار داشته باشیم و مشکلات و چالش هایی که اغلب خریداران بعد از خرید با آن روبرو می شوند را بررسی کنیم. از قدیم گفته اند هر ارزانی بی علت نیست! اما چطور ممکن است قیمت برخی از دوزینگ پمپ ها با برند های معتبر، ارزان تر در بازار ارائه شود. توجه داشته باشید در بازار، دوزینگ پمپ های تقلبی با نام و مارک برندهای معتبر به شدت افزایش پیدا کرده است. شما قادر به تشخیص تقلبی یا اصل بودن آن نیستید! مگر اینکه عملکرد آن را در زمان کار ببینید که متاسفانه خیلی دیر شده است! از طرفی کالاهای قاچاق در بازار ایران زیاد است. ممکن است برخی از دوزینگ پمپ های خارجی به صورت قاچاق وارد شوند و همین موموضوع می تواند پیامدهای ناخوشایندی برای خریدار ایجاد کند. زیرا کالاهای قاچاق با دور زدن سیاست های تعرفه گمرکی و عدم پرداخت عوارضو مالیاتتوسط سازنده اصلی به غیر از این که به اقتصاد کشور آسیب می رسانند به احتمال زیاد تقلبی هم هستند زیرا هیچ نظارتی برای اصل بودن کالا وجود ندارد. در نتیجه هزینه های تعمیر و نگهداری و مشکلات احتمالی بعد از خرید به عهده مصرف کننده است. شاید در نگاه اول مصرف کننده با خرید دوزینگ پمپ ارزان قاچاق احساس رضایت داشته باشد اما هزینه های ناشی از این کار بعداً این سود ظاهری را به ضرر تبدیل می کند.

علاوه بر این، یکی دیگر از عوارض کالای قاچاق، تضعیف بخش خصوصی و پولشویی است. بعضاً قاچاقچیان در زمینه های پولشویی و فسادهایی از این دست نیز فعالیت دارند. برا روشن شدن این مطلب بهتر است مفهوم پولشویی را بیشتر بررسی کنیم. در اصل پولشویی عبارت است از تبدیل درآمدهای حاصل از فعالیت های مجرمانه به دارایی های به ظاهر مشروع است. به عنوان مثال درآمدهای حاصل از قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا به صورت مشروع و قانونی استفاده می شود. در اصل تبعات این مساله می تواند همه عوامل را درگیر کند. به عنوان مثال شما به عنوان خریدار، یک کالای قاچاق را خریداری کرده اید و به هر دلیلی پای پولشویی وسط بیاید شما باید بتوانید ثابت کنید در این فساد هیچ نقشی نداشته اید. به قول معروف ” آش نخورده و دهان سوخته ” ثابت کردن این مساله انرژی و دردسرهای زیادی برای شما همراه دارد که در پایان نمی ارزد.

همانطور که می دانید در گمرک از  وارد کننده استعلامات قانونی از سازنده می خواهند و همین موضوع می تواند کیفیت، صحت و درستی بار را مشخص کند. علاوه بر این، این مساله به خریداران این فرصت را می دهد که در زمان خرید با استعلام کد رهگیری و وارد کردن آن در سامانه از خرید خود مطمئن شوند و تقلبی یا اصل بودن آن را تشخیص دهند. کد رهگیری برای هر کالا خاص و منحصر به فرد است که روی باکس محصولات درج می شود. کد رهگیری مشخص می کند کالا در کدام کارخانه در چه روز و چه ساعتی با چه کیفیتی تولید شده است. بر اساس آمار و صحبت های سعید نیرومند در یک محاصبه رادیویی، معاون اداره کل مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفته: میزان قاچاق حدود ۱۹.۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود؛ از این میزان ۱۴ میلیارد دلار مربوط به قاچاق ورودی و ۵.۸ میلیارد دلار نیز ارزش کالاهایی است که به صورت غیرقانونی از کشور خارج می‌شود. بر اساس صحبت های ایشان در سال 1402، تنها در ۲ هفته (در بازه زمانی ۲۲ خرداد تا ۵ تیرماه ) به اندازه کل سال ۱۴۰۱ کشفیات قاچاق داشتیم. این گزارش دقیقاً تکلیف موضوع قاچاق و محصولات تقلبی به ظاهر ارزان را مشخص می کند!

پیش بینی می شود در سال 1403 این میزان آمار قاچاق رشد بیشتری داشته باشد. زیرا با افزایش دلار، هزینه های گمرکی، حاشیه سود بیشتر برای محصولات و … قاچاق محصولات نیز بالطبع افزایش پیدا می کند. به همین دلیل پیشنهاد ما برای خرید دوزینگ پمپ استفاده از افراد و فروشگاه های مطمئن است که بتوانند به شما تضمین اصل بودن کالای خود را بدهند و پول و سرمایه شما از دست نرود. توجه داشته باشید قیمت دوزینگ پمپ های خارجی بر اساس فاکتورهای دیگری هم می تواند بالاتر یا پایین تر از بازار ارائه شوند. یکی از مهم ترین عوامل گران تر یا ارزان تر شدن قیمت دوزینگ پمپ افراد واسطه گر هستند. برخی افراد با واسطه گری و نرخ گذاری بالاتر سعی در توجیه کردن افراد در خرید دارند. فروشگاه مستر پمپ به عنوان واد کننده و تامین کننده اصلی دوزینگ پمپ ها با داشتن سابقه طولانی در این راستا با تضمین اصل بودن کالا از برندهای معتبر دنیا توانسته برای مشتریان یک خرید راحت و تضمین شده را فراهم کند.

 

 

بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ های ایرانی در سال 1403

 

بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ های ایرانی در سال 1403

بعد از بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ در سال 1403 نیاز است بازارهای داخلی را هم بررسی کنیم. توجه داشته باشید دوزینگ پمپ های خارجی حتی در صورت اصل بودن و کیفیت بالا دارای مشکلات زیادی هستند. یکی از مهم ترین مشکلات رایج آنها فارغ از هزینه خرید اولیه، نبود خدمات پس از فروش در بازار ایران است. همانطور که می دانید کشور ایران به دلیل مشکلات تحریم و موانع دیگر خدمات پس از فروش مناسبی برای محصولات خارجی ندارد. این مساله در مورد بازار دوزینگ پمپ ها هم صدق می کند. بسیاری از افراد در نگاه اول به این موضوع توجه چندانی ندارند اما به محض اولین خرابی و یا مشکل، متوجه اهمیت و حاد بودن آن می شوند. برندهایی همچون دوزینگ پمپ سکو، جسکو، گراندفوس و … خدمات پس از فروش ندارند و علاوه بر این قطعات آنها به ندرت در بازار یافت می شوند که خود می تواند چالش های متعددی را از جمله هزینه های زیاد به مصرف کننده تحمیل کند. حتی مصرف کننده را مجبور به خرید مجدد دوزینگ پمپ کند. از این رو، پیش بینی می شود بازار دوزینگ پمپ های ایرانی در سال 1403 رو به رشد باشد. با توجه به اینکه دوزینگ پمپ های ایرانی پیشرفت های چشمگیری داشته اند و توانسته اند قابل رقابت با دوزینگ پمپ های خارجی و مطرح باشند اغلب افراد ترجیح می دهند از محصولات و دوزینگ پمپ های ایرانی خرید کنند. یکی از دوزینگ پمپ های ایرانی که توانسته شهرت زیادی کسب کند و کیفیت آن به گونه ای است که به نام “دوزینگ پمپ اتاترون ایرانی” شناخته شده، دوزینگ پمپ آیریک است. دوزینگ پمپ آیریک با داشتن استانداردهای مطلوب و تنوع در طیف دبی و فشار و حتی امکان سفارشی شدن برای هر صنعت،  توانسته یکی از برندهای مطرح ایرانی در زمینه دوزینگ پمپ باشد. دوزینگ پمپ ایرانی آیریک با داشتن 2 سال ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش خیال مشتریان را از بابت کیفیت و تامین قطعات راحت کرده است. همچنین، این برند به عنوان یک شرکت دانش بنیان و یکی از بهترین تولید کنندگان دوزینگ پمپ در ایران با استفاده از نیروی متخصص و زبده توانسته در زمینه تعمیر انواع دوزینگ پمپ نیز فعالیت داشته باشد. مستر پمپ نیز به عنوان یکی از نمایندگان رسمی این شرکت در زمینه فروش دوزینگ پمپ ایرانی از برند آیریک و تعمیر دوزینگ پمپ ها فعالیت دارد.

 

نکات مهم در بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ ها

چند نکته مهم در زمان بررسی هزینه و بازار دوزینگ پمپ ها باید در نظر داشته باشید. اول اینکه برای تهیه پمپ تزریق قبل از هر چیز صنعت مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید. اگر صنعت شما با مواد شیمیایی خورنده سر و کار دارد و غلظت خورندگی آنها زیاد است باید در زمان خرید حتماً هد دوزینگ پمپ را از نمونه های مقاوم انتخاب کنید. به عنوان مثال هد های pvdf گزینه های مناسب تر برای پمپ های تزریقی هستند که با مواد خورندگی بالا سر و کار دارند. علاوه بر این میزان آبندی دستگاه و مهر و موم شدن آن اهمیت زیادی دارد. زیرا مواد خورنده اغلب خطرناک و سمی هستند و می توانند خطرات زیادی برای کاربران و اپراتورها ایجاد کنند. توجه داشته باشید انتخاب پمپ دوز مواد شیمیایی نیازمند بررسی دقیق تر و حساسیت بالاتر هستند. یکی دیگر از مواردی که باید در بررسی هزینه در نظر داشته باشید میزان دبی و فشار پمپ های تزریق است. پمپ های خارجی اغلب در کارخانه با میزان دبی و فشار مشخصی تولید شده اند و قابلیت انعطاف پذیری بالایی ندارند. این مساله می تواند بر روی هزینه و بودجه اولیه شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، شما نیازمند پمپی با دبی 5 لیتر و 12 بار هستید. اما پمپ های تزریق موجود در بازار با دبی 7 و 12 بار موجود هستند و یا با دبی 5 لیتر و 10 بار که در این صورت شما چاره ای جز انتخاب دبی بیشتر و پرداخت هزینه بیشتر ندارید. این در حالی است که شما می توانستید به اندازه نیاز خود پرداختی داشته باشید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید