مقالات

نحوه نگهداری ممبران های تصفیه آب

ممبران صنعتی

سیستم های اسمز معکوس چه آلاینده هایی را حذف می کنند؟

 تامین کنندگان آب عمومی به سختی تلاش می کنند تا آب تمیز را برای مشتریان خود فراهم کنند. مشکل این است که آلاینده‌های زیادی وجود دارد، به‌ویژه آن‌هایی که باعث مشکلات طعم و بو می‌شوند، که به سادگی تحت نظارت EPA نیستند. این آلاینده‌ها می‌توانند به راحتی به سفره‌های زیرزمینی، نهرها و رودخانه‌ها نفوذ کنند و ناخالصی‌ها را مستقیماً به خطوط آب شما بیاورند.

اینجاست که ممبران صنعتی اسمز معکوس وارد می‌شود. با سیستم تصفیه اسمز معکوس، می‌توانید ناخالصی‌ها را فیلتر کرده و آب آشامیدنی فوق‌العاده‌ای برای خانه یا محل کار خود تولید کنید.

 1.      فلوراید (85-92%)
 2.      سرب (95-98%)
 3.      کلر (98%)
 4.      آفت کش ها (تا 99%)
 5.      نیترات (60-75%)
 6.      سولفات (96-98%)
 7.      کلسیم (94-98%)
 8.      فسفات (96-98%)
 9.      آرسنیک (92-96%)
 10.      نیکل (96-98%)
 11.      عطارد (95-98%)
 12.      سدیم (85-94%)
 13.      باریم (95-98%)

ممبران تصفیه آب صنعتی

 آیا همه سیستم ها و فیلترهای آب آشامیدنی اسمز معکوس یکسان هستند؟

بسیاری از سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس (RO) در بازار وجود دارد. در حالی که یک سیستم RO ممکن است از نظر طراحی و اجزاء شبیه به سیستم بعدی باشد، ممکن است تفاوت های اساسی بین سیستم ها وجود داشته باشد.

اجزای با کیفیت کلید عملکرد بهینه سیستم RO هستند.

از سال 2003، ما دریافتیم که کیفیت قطعات واقعاً تمایز اصلی بین سیستم‌های اسمز معکوس است. این به این دلیل است که واحدهای RO تولید شده با استفاده از مهارت عالی، و همچنین قطعات و اجزای برتر همان چیزی هستند که در نهایت بهترین نتایج مورد نظر را ایجاد می کنند.

همانطور که سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس را مقایسه می کنید تا محصول مناسب شما را بیابید، حتما این 5 سوال را از خود بپرسید:

  آیا این سیستم نظرات خوبی دارد؟

     آیا از قطعات با کیفیت تولید کنندگان مورد اعتماد استفاده می کند و آیا مواد FDA یا NSF (بنیاد بهداشت ملی) مورد تایید هستند؟

     آیا فناوری به روز است؟

     برخی از سیستم ها توانایی دفع آلودگی بالاتری دارند. چگونه این یکی با دیگران مانند آن مقایسه می شود؟

     در مورد شرکت بخوانید. آیا معتبر است؟

نحوه نگهداری سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس

اگر به درستی نگهداری شود، سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس می تواند سال ها دوام بیاورد. تعمیر و نگهداری مناسب همچنین تضمین می کند که به طور مداوم آب آشامیدنی با کیفیت بالا و خروجی آب موثر داشته باشید. توصیه می کنیم دستورالعمل های تعمیر و نگهداری خاص را برای سیستم RO خود دنبال کنید، اما دستورالعمل های دقیق تعمیر و نگهداری RO را در اینجا ارائه دهید.

به عنوان یک قانون کلی، در اینجا سه کاری وجود دارد که می توانید برای حفظ (و افزایش طول عمر) سیستم اسمز معکوس خود انجام دهید:

 1. فیلترها را تغییر دهید

تعویض غشاء RO و فیلترها طبق برنامه مهمترین جنبه حفظ سیستم اسمز معکوس شما است.

غشاها و فیلترهای RO با گذشت زمان مسدود و کثیف می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، سیستم RO شروع به تولید آب آشامیدنی کمتر و کمتری می کند. اینکه هر چند وقت یکبار باید فیلترها را عوض کنید بر اساس میزان مصرف آب و شرایط آب محلی متفاوت است

این دستورالعمل بسیار کلی است. اطلاعات خاص در مورد اینکه ممبران و فیلترهای RO شما چند وقت یکبار باید تعویض شوند را می توان در کتابچه راهنمای مالک محصول برای هر سیستم یافت. اگر سیستم آب آشامیدنی RO یا فیلترهای جایگزین خود را در اینجا در ESP Water Products از ما خریداری کرده اید، زمانی که زمان تعویض فیلتر شما فرا می رسد ایمیل های یادآوری ارسال می کنیم.

ما به شدت توصیه می کنیم فیلترهای جایگزین با کیفیت بالا را خریداری کنید که برای عملکرد و قابلیت اطمینان بهینه طراحی شده اند. برای کمک به مشتریان خود، ایمیل‌های یادآوری ارسال می‌کنیم تا دقیقاً بدانید که زمان تعویض فیلترها یا غشا است.

توجه: برخی از سیستم های اسمز معکوس با نام تجاری مانند Culligan و Rainsoft به تعویض فیلتر اختصاصی گران قیمت نیاز دارند. کیت RO “Retrofit” به شما امکان می دهد مخزن و شیر RO موجود خود را نگه دارید، اما یک منیفولد جدید نصب کنید تا در آینده بتوانید آب آشامیدنی صاف و خوشمزه و تمیز و بدون هزینه بالای فیلترهای نام تجاری داشته باشید. فیلترهای سازگار با کیفیت بالا ما تضمین شده است که عملکرد فیلتر اختصاصی را برآورده می کند.

ممبران تصفیه آب صنعتی

 1. سیستم ضد عفونی کردن

یک سیستم آب آشامیدنی اسمز معکوس باید سالانه تمیز، ضدعفونی و شارژ شود. برای ساده‌تر کردن موارد، توصیه می‌کنیم هنگام تعویض فیلترها، سیستم خود را ضدعفونی کنید. دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه ضدعفونی کردن سیستم RO در اینجا موجود است. شما می توانید یک متخصص تصفیه آب محلی را برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن سیستم خود استخدام کنید یا می توانید سالانه تصفیه و تعویض فیلتر را خودتان انجام دهید. دستورالعمل های دقیق تعویض فیلتر در اینجا ارائه شده است.

 1. قطعات را تعویض کنید

قطعات مختلف یک سیستم اسمز معکوس (مانند مخزن یا شیر آب) با گذشت زمان فرسوده می شوند. ما یک راهنمای عیب‌یابی RO ارائه می‌کنیم تا به شما در تشخیص مشکل و تعیین اینکه کدام قطعه نیاز به تعویض دارد کمک کند. همچنین، توصیه های تعویض قطعه RO ممکن است در کتابچه راهنمای مالک سیستم RO شما ذکر شده باشد.

یک سیستم RO می تواند روزانه چقدر آب تولید کند؟

مخزن اسمز معکوس معمولی 12 اینچ قطر و 15 اینچ ارتفاع دارد. سیستم اسمز معکوس تحت فشار آب از 40 تا 100 psig کار می کند و 10 تا 75 گالن (یعنی 45-340 لیتر) در روز تولید می کند.

آیا سیستم اسمز معکوس نویز دارد؟

به طور کلی، سیستم‌های اسمز معکوس بسیار آرام هستند – اگرچه ممکن است صدای “غرغر” را در حین جریان “کنسانتره” یا فاضلاب از غشاء به سمت زهکش بشنوید. اسمز معکوس به گونه ای طراحی شده است که آب “جریان متقاطع” کنسانتره آلوده را از سیستم خارج می کند. این فلاشینگ دستگاه را از رسوب حفظ می کند.

اگر صداهای دیگری مانند صدای خش خش شنیدید، فوراً با متخصص تصفیه آب محلی خود تماس بگیرید زیرا ممکن است مشکلی در فشار آب، شکاف هوا یا نشتی وجود داشته باشد.

شیرهای بدون شکاف هوا به لطف شیرهای با شکاف هوا، کم صداتر هستند. شیرهای بدون شکاف هوا هیچ صدای غرغری تولید نمی کنند زیرا خط تخلیه از غشای RO مستقیماً به خط تخلیه سینک می ریزد. در اینجا درباره تفاوت بین شیرهای “Air Gap” و “Non-Air Gap” بیشتر بدانید.

آب RO در مقایسه با آب بطری چگونه است؟

اکثر مردم آب تصفیه شده با اسمز معکوس را به آب بطری ترجیح می دهند. یک سیستم تصفیه آب آشامیدنی RO در زیر سینک از همان فناوری استفاده می کند که کارخانه های بزرگ بطری برای فیلتر کردن آب استفاده می کنند. ممبران تصفیه آب شامل فیلتر کربن می شود که کلر، کلرامین، آرسنیک، آفت کش ها، علف کش ها و غیره را حذف می کند. حذف این آلاینده ها نه تنها آب آشامیدنی سالم تری را ایجاد می کند، بلکه طعم آن را نیز تا حد زیادی بهبود می بخشد.

فرآیند RO مقادیر کمی از مواد معدنی و نمک بر جای می‌گذارد که به‌جای طعم «مسطح» آب مقطر یا بطری، طعم بهتری را ایجاد می‌کند. بهتر از همه، آب فیلتر شده RO در هزینه آب بطری صرفه جویی می کند و برای محیط زیست بهتر است زیرا بطری های آب را به محل دفن زباله محلی اضافه نمی کنید. این راه حل سازگار با محیط زیست به این معنی است که می توانید آب آشامیدنی سالم و طبیعی را درست در شیر آشپزخانه خود در دسترس داشته باشید

جهت خرید ممبران و استعلام قیمت آن به سایت ما مراجعه کنید. فروشگاه آقای پمپ دارنده انواع ممبران های صنعتی در برند های مختلف می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید