دستگاه کلرزن اتوماتیک چیست؟ 

دستگاه کلرزن اتوماتیک (Automatic Chlorinator) یک وسیله است که مستقیماٌ به سیستم پمپ و فیلتر متصل می شوند و در استفاده از محلول‌های کلر برای تصفیه آب به کار می‌روند. این دستگاه‌ها معمولاً در استخرها، چشمه‌ها، تصفیه‌خانه‌ها، یا سیستم‌های تامین آب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ماده کلر به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده می تواند باکتری‌ها، ویروس‌ها، جلبک‌ها و انواع مواد آلی دیگر در آب را از بین ببرد و آب را به شکلی تمیز و ایمن برای مصرف تبدیل کند. دستگاه کلرزن اتوماتیک به طور مداوم کلر را به آب افزوده یا تزریق می‌کند تا مقدار کلر مورد نیاز برای حفظ کیفیت آب تامین شود. به همین دلیل به این دستگاه، پکیج تزریق کلر یا دستگاه تزریق کلر یا پکیج کلرزنی نیز گفته می شود. 

کلرزن

چه زمانی از دستگاه کلرزن اتوماتیک استفاده می کنیم؟

سیستم کلرزنی اتوماتیک برای ضدعفونی کردن آب آشامیدنی و استخرهای شنا ، کنترل بوی لجن ، جلوگیری از رشد جلبک دریایی در برج های آب خنک کننده، آب در گردش و سیستم های آب سرویس طراحی شده اند . همچنین می توان از آنها در کشتی ها، در کمپینگ ها، در مراکز ورزشی و مراکز مراقبت های بهداشتی استفاده کرد. علاوه بر این پکیج کلرزنی الزاماً در صنعت تزریق کلر ممکن است مورد استفاده قرار نگیرد و صنایع دیگر برای تزریق دوز مشخصی از مواد شیمیایی نیازمند استفاده از پکیج کلرزنی باشند. 

قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر 

فروشگاه تخصصی و معتبر اقای پمپ وارد کننده و تامین کننده انواع دستگاه کلرزنی استخر توانسته بهترین قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر را با ضمانت و مشاوره رایگان ارائه دهد برای اطلاع دقیق از قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

دستگاه کلرزن استخر برند قیمت
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک مدل خطی
کوکیدو
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن خطی استخر
کوکیدو
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن خطی (in- line) استخر
مگاپول
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر مدل خطی
کالمو
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کارزن اتوماتیک استخر مدل خطی
IML
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن استخر اتوماتیک مدل خطی
کوکیدو
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن استخر مدل نمکی
BSPOOL سری LOW SALT
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر مدل نمکی
BSPOOL سری PRO
تماس بگیرید
دستگاه کلرزنی استخر مدل نمکی
کالمو
تماس بگیرید
قیمت کلرزن استخر مدل شناور
کوکیدو
تماس بگیرید

انواع دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر

 • دستگاه کلرزن خطی استخر 
 • دستگاه کلرزن نمکی استخر 
 • دستگاه کلرزن شناور
 • دستگاه کلرزن اتوماتیک میکسر و مخزن (تولید مجموعه اقای پمپ)

دستگاه کلرزن خطی استخر 

دستگاه کلرزن خطی از یک مخزن بزرگ کلر یا یک ماده ضدعفونی‌کننده به عنوان منبع تامین کلر استفاده می‌کند و این ماده را به طور اتوماتیک به آب استخر تزریق می‌کند. کلریناتور خطی مستقیماً در لوله هایی که به پمپ و سیستم فیلتر شما متصل است نصب می شود.

تفاوت بین کلر زن خطی (in- line) و آفلاین چیست؟

کلریناتورهای درون خطی افلاین محکم تر هستند و قطعات کمتری دارند که نیاز به تعویض دارند . مانند مدل آنلاین، این دستگاه ارزان و مقرون به صرفه است، اما تفاوت عمده این است که کلرزن خطی آنلاین باید مستقیماً در لوله‌هایی که به سیستم پمپ و فیلتر شما متصل است نصب شود.

نکته مهم: 

اگر از قبل یک استخر موجود دارید و نیازمند کلرزنی استخر نیز هستید یک کلرزن خطی استخر آفلاین گزینه مناسبی خواهدبود. . با استفاده از کلرزن آفلاین، نیازی به بریدن یک قطعه از لوله نخواهید داشت و  فقط باید سوراخ های کوچکی در لوله کشی PVC می توانید دستگاه را راه اندازی کنید. 

تفاوت دستگاه کلرزن خطی آنلاین و آفلاین

دستگاه کلرزن نمکی استخر 


کلرزن نمکی استخر از یک سلول الکترولیتی برای ضدعفونی کردن استخر استفاده می کند. با افزودن مقدار کمی نمک (کلرید سدیم) به آب استخر، سلول کلرید موجود در آب، نمک را به کلر تبدیل می کند. این یک روش بسیار کارآمد و مقرون به صرفه برای ضدعفونی کردن استخر  است. 

مزایای استفاده از کلرزن نمکی استخر 

 • استفاده از مواد شیمیایی کمتر: علاوه بر این هیچ بوی قوی کلر در اطراف استخر وجود ندارد.
 • نگهداری حداقل: کلریناتور به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد و می توانید آن را طوری تنظیم کنید که پمپ فیلتراسیون خود را کنترل کند و سیستم را به طور خودکار اجرا کند. تولید کلر را می توان با توجه به اندازه استخر و میزان آب کنترل کرد. 
 • مقرون به صرفه بودن: کلریناتورهای نمکی ممکن است هزینه اولیه بیشتری داشته باشند، اما در دراز مدت، به خاطر کاهش زیاد مواد شیمیایی و نگهداری، در هزینه و زمان بسیار صرفه جویی می کنند.
 • داشتن ویژگی های هوشمند:  نسل جدید کلرزن ها قابلیت اتصال بلوتوث یا Wifi را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد خروجی کلر خود را از راه دور نظارت و کنترل کنید. 
قیمت دستگاه کلرزن خطی - دستگاه کلرزن خطی

دستگاه کلرزن شناور استخر 

کلرزن شناور استخر یا شناورهای کلر ، به منظور پخش جریان ثابت ضدعفونی کننده استخر یا آبگرم جکوزی، حتی زمانی که پمپ فیلتر کار نمی کند، مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه کلرزن استخر مدل شناور می تواند با حل کردن قرص های کلر روی سطح آب حرکت کند. علاوه بر این می توانید با باز کردن کشوی پایین کلرزن شناور استخر، میزان انحلال آنها را تنظیم کنید. این نمونه از کلرزن های شناور بسیار متنوع و در طرح ها و مدل های زیادی در بازار موجود هستند. 

کلرزن شناور استخر

دستگاه کلرزن اتوماتیک استخر (پکیج کلرزنی)

پکیج کلرزنی یا همان دستگاه میکسر و مخزن می تواند یک روش مقرون به صرفه برای کلرزنی استخر باشد. در این روش ابتدا میزان کلر (جامد یا مایع) اندازه گیری می شود و بعد از آن توسط پمپ تزریق کلر به صورت یکنواخت در آب استخر توزیع میشود. در نظر داشته باشید پکیج کلرزنی به منظور تصفیه آب آشامیدنی، آب استخر، آب چاه و ... استفاده می شود. 

دستگاه کلر زن استخر میکسر و مخزن با استفاده از یک مخزن کلر، که حاوی کلر مایع است، و یک میکسر که وظیفه مخلوط کردن کلر با آب را دارد، عمل می‌کند. در این سیستم، محلول کلر از مخزن به میکسر جاری شده و به طور متناوب برای ورود به آب استخر تزریق می‌شود. این فرآیند به‌طور خودکار توسط سیستم کنترل می شود و میزان کلر لازم برای حفظ تراز کلر مناسب در آب استخر را تأمین می‌کند.

قیمت پکیج کلرزنی 

قیمت پکیج کلرزنی می تواند بر اساس حجم مورد استفاده که می تواند استخر،  آب آشامیدنی، آب چاه و ... باشد بالا پایین شود. علاوه بر این پارامترهای مهمی مانند انتخاب قطعات مورد استفاده در پکیج که ایرانی یا خارجی باشد و موارد دیگر می تواند نقش مهمی در قیمت پکیج کلرزنی داشته باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت پکیج تزریق کلر ( قیمت پکیج کلرزنی) می توانید از همین صفحه اقدام کنید و یا با کارشناسان ما در تماس باشید. 

پکیج کلرزنی ظرفیت قیمت
قیمت پکیج کلرزنی
100 لیتر
تماس بگیرید
قیمت پکیج کلرزنی
200 لیتر
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک
500 لیتر
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک
300 لیتر
تماس بگیرید
قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی
1000 لیتر
تماس بگیرید

دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی چیست؟

کلرزنی آب آشامیدنی یعنی اضافه کردن کلر به سیستم های آب آشامیدنی به منظور ضدعفونی کردن و  حذف باکتری ها، ویروس ها و سایر میکروارگانیسم هایی را که باعث بیماری می شوند. کلر را می توان به صورت گاز یا به صورت هیپوکلریت به صورت مایع یا جامد به آب اضافه کرد. کلرزنی گاز به تجهیزات پیچیده تر و گران تر نیاز دارد. 

قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی

در اولین مرحله برای بررسی قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی دقیقاً به سطح و میزان آب موجود برای کلرزنی وابسته است. قیمت دستگاه کلرزن صنعتی به دلیل ابعاد بزرگ تر و قطعات  پیچیده تر مانند دوزینگ پمپ قدرتمند، دبی و فشار بیشتر، میکسر و مخزن با حجم بزرگ تر و تجهیزات جانبی بیشتر قطعاً قیمت بیشتری دارد. این در حالی است که قیمت دستگاه کلرزن خانگی در ابعاد و اندازه های کوچک تر با تجهیزات کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و هزینه کمتری دارند. 

شما می توانید در فروشگاه معتبر و تخصصی اقای پمپ بهترین قیمت دستگاه کلرزنی آب آشامیدنی را با ضمانت، مشاوره رایگان و ارسال فوری تهیه کنید.

6 مورد بسته تزریق کلرید

   دوزینگ پمپ اتاترون

    مخزن پلی اتیلن سفالی

    شاسی ذخیره سازی مایعات

    الکتروموتور و شفت برای مخلوط کردن کلر جامد

    هیپوکلریت کلسیم

    کلر زنی فاضلاب

 از کلرزنی فاضلاب در خروجی تصفیه خانه های فاضلاب برای استانداردسازی کلیفرم های بیماری زا استفاده می شود. یکی از روش های ضدعفونی فاضلاب، کلر است که مشکوک به تولید تری هالومتان است. اما با توجه به اینکه خواص کلر زنی همچنان بیشترین کاربرد را در گندزدایی دارد. زهکشی کلر زهکشی کلر طراحی شامل سه قسمت تجهیزات کلر زنی ساختمان کلر و مخزن تماس کلر می باشد. کلر مورد استفاده در تصفیه خانه معمولاً گاز کلر Cl2 یا به صورت هیپوکلریت سدیم یا هیپوکلریت کلسیم است. هیپوکلریت ها می توانند جامدات جامد یا مایع به شکل پودر یا گرانول باشند.

 

کلر زن

کاربردهای دستگاه کلر زن

جلوگیری از بو نامطبوع

گندزدایی انوا فاضلاب های خروجی

از بین بردن کف آب در سپتیک تانک

جلوگیری از رشد و حشرات در صافی های چکنده

جلوگیری از خورده شدن بتن و ادوات مکانیکی توسط مواد اسیدی تولید شده در جریان تصفیه

اکسایش یون های فلزی و سیانیدها

انواع  پکیج تزریق کلر

دستگاه های کلرزنی آب به دو نوع تقسیم می‌شوند:

 • کلرزن گازی که معروف به کلریناتور است.
 • کلرزن مایع که اصطلاحا به آن هیپوکلریناتور نیز گفته می شود. در این نوع کلرزن‌ها، هیپوکلریت کلسیم با آب مخلوط شده و محلول حاصل به آب تزریق می‌شود.

برای خرید انواع پمپ های صنعتی و لوازم جانبی پمپ ها می توانید به سایت مراجعه کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید این فروشگاه دارای پمپ هایی همچون مونو پمپ، بوستر پمپ و… می باشد.

کلرزن

هدف اصلی کلرزنی

هدف اصلی کلرزنی ضد عفونی آب است، اما فواید بسیار دیگری نیز دارد. برخلاف برخی از روش‌های ضدعفونی دیگر مانند ازن زنی و اشعه ماوراء بنفش، کلرزنی می‌تواند پسمانده‌ای را برای کاهش احتمال رشد مجدد پاتوژن در مخازن ذخیره آب یا در سیستم توزیع آب فراهم کند. در مواقعی، سیستم‌های توزیع می‌توانند در فاصله مناسبی از مخازن ذخیره‌سازی و در بخش‌های بن‌بست یا جایی که از آب استفاده نمی‌شود، در صورتی که باقیمانده مناسب (کلر) در آب تصفیه‌شده برای مصرف نگهداری نشود، ممکن است پاتوژن‌ها دوباره رشد کنند. این منجر به کیفیت پایین آب و همچنین لجن و بیوفیلم در سیستم های توزیع می شود که در نهایت آب تمیز و تصفیه شده توزیع شده را آلوده می کند. بسیاری از ارگان های زیست محیطی دولتی دستورالعمل ها یا استانداردهایی را برای مقدار باقیمانده کلر تعیین کرده اند که باید در تمام نقاط سیستم وجود داشته باشد. دستورالعمل های مربوط به هر استان در جدول زیر نشان داده شده است.

کلرزن

انواع فرآورده‌های کلر جهت کلرزنی

 1. گاز کلر CL2
 2. کلرامین NH2CL  و NHCL2
 3. پرکلرین H.T.H  و CaOCL2
 4. دی اکسید کلر CLO2
 5. هیپوکلریت سدیم و یا منیزیم
کلرزن

فرایند کلرزنی

فرآیند کلرزنی شامل افزودن کلر به آب است، اما محصول کلرزنی لزوماً نباید کلر خالص باشد. کلرزنی را می توان با استفاده از مواد حاوی کلر نیز انجام داد. بسته به شرایط pH مورد نیاز و گزینه های ذخیره سازی موجود، می توان از مواد مختلف حاوی کلر استفاده کرد. سه نوع متداول کلر مورد استفاده در تصفیه آب عبارتند از: گاز کلر، هیپوکلریت سدیم و هیپوکلریت کلسیم.

 گاز کلر

گاز کلر به رنگ زرد مایل به سبز و بسیار سمی است. از هوا سنگین تر است و بنابراین اگر از ظرف خود رها شود به زمین فرو می رود. این اثر سمی گاز کلر است که آن را به یک ضدعفونی کننده خوب تبدیل می کند، اما برای بیش از پاتوژن های موجود در آب سمی است. برای انسان نیز سمی است. این ماده تحریک کننده تنفسی است و همچنین می تواند پوست و غشاهای مخاطی را تحریک کند. قرار گرفتن در معرض حجم زیاد دود گاز کلر می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی از جمله مرگ شود. با این حال، مهم است که بدانیم گاز کلر، پس از ورود به آب، به اسید هیپوکلرو و یون های هیپوکلریت تبدیل می شود، و بنابراین خواص سمی آن برای انسان در آب آشامیدنی مصرفی ما یافت نمی شود.

گاز کلر به صورت مایع فشرده به رنگ کهربایی به فروش می رسد. کلر، به عنوان یک مایع، سنگین تر (چگال تر) از آب است. اگر مایع کلر از ظرف خود خارج شود، به سرعت به حالت گاز خود باز می گردد. گاز کلر کم هزینه ترین شکل کلر برای استفاده است. مقدار معمول گاز کلر مورد نیاز برای تصفیه آب 1-16 میلی گرم در لیتر آب است. بسته به کیفیت آبی که نیاز به تصفیه دارد، مقادیر مختلفی از گاز کلر استفاده می شود. اگر کیفیت آب ضعیف باشد، اگر زمان تماس را نتوان افزایش داد، غلظت بیشتری از گاز کلر برای ضدعفونی کردن آب لازم است.

کلرزن

دیدگاهتان را بنویسید