مقالات

مزیت و معایب ممبران صنعتی

ممبران تصفیه آب

ممبران های تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس باید پرکاربردترین و گرم ترین دستگاه تصفیه آب در حال حاضر باشد. با این حال، ممبران تصفیه آب اسمز معکوس دارای مزایا و معایبی هستند، بیایید نگاهی به مزایا و معایب دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس بیندازیم!

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یک دستگاه تصفیه آب است که از غشای اسمز معکوس به عنوان فناوری اصلی تصفیه استفاده می کند. RO مخفف اسمز معکوس در انگلیسی است. بسیاری  از کسب و کارها دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس RO را تبلیغ می کنند.

مزایای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس چیست؟

مزیت 1 دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس: دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس نه تنها می تواند ناخالصی ها، زنگ زدگی، کلوئید، باکتری ها و ویروس ها را حذف کند، بلکه ذرات رادیواکتیو، مواد آلی، مواد فلورسنت و آفت کش هایی را که برای بدن انسان مضر هستند حذف می کند. قلیایی آب و فلزات سنگین حذف می شوند تا اطمینان حاصل شود که هنگام جوشاندن آب، قلیایی آب وجود ندارد و در عین حال سلامت خانواده شما را تضمین می کند.

مزیت 2 دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس: موثرترین حذف کلسیم، منیزیم، باکتری، مواد آلی، مواد معدنی، یون های فلزی و مواد رادیواکتیو موجود در آب و غیره و گلیکول شفاف، شیرین تصفیه شده توسط این دستگاه کیفیت آب فیلتر شده توسط غشای RO حاوی مواد مضر برای بدن نیست و مواد معدنی مفید برای بدن حفظ می شود. نوشیدن طولانی مدت آب تصفیه شده توسط عنصر فیلتر RO عوارض جانبی برای بدن ایجاد نمی کند.

سومین مزیت دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس: استفاده از آب تصفیه شده با اسمز معکوس می تواند طبخ، پختن سوپ، تهیه چای و قهوه، اطمینان از آبمیوه اصلی، طعم اصلی و تجزیه کامل مواد مغذی موجود در غذا که مناسب بدن انسان است. را جذب بدن کند. استفاده از آب خالص در دستگاه های مرطوب کننده یا ظروف زیبایی که نیاز به آب دارند می تواند اطمینان حاصل کند که آب و قلیایی وجود ندارد و بهتر از خانه شما محافظت می کند. از مکانیسم تصفیه آب، آب، شفاف، بدون ناخالصی استفاده کنید.

ممبران تصفیه آب

معایب دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس چیست؟

عیب ۱ دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس: خروجی آب از ممبران صنعتی اسمز معکوس بیش از حد خالص است، نوشیدن آب اسمز معکوس در تمام طول سال به راحتی می تواند باعث از بین رفتن مواد معدنی در بدن به خصوص از بین رفتن یون های کلسیم در بدن انسان شود و منجر به پوکی استخوان شود. اما جای نگرانی در این مورد وجود ندارد، می توان آن را از طریق غذا در زندگی تکمیل کرد.

عیب 2 دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس: دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس معمولاً پنج مرحله فیلتراسیون را پشت سر می گذارند: PP 5 میکرون، فیلتر کربن فعال، PP 1 میکرون، غشای اسمز معکوس، T33 (ستون کربن فعال) به طور معمول جایگزین می شود. برای 1-2 سال، مواد فیلتر جلوی 3 غشای اسمز معکوس به طور مکرر، معمولاً 3-6 ماه، باید تعویض شوند.

عیب 3 دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس: نیاز به برق در همان زمان،  نصب آن ها نسبتا پیچیده و مشکل است، زیرا دستگاه آب خالص از روش فیلتر چند مرحله ای استفاده می کند، بنابراین عنصر فیلتر کمکی اغلب تعویض می شود. این امرهزینه را افزایش می دهد و به راحتی می تواند خطرات آلودگی ثانویه را ایجاد کند. دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس از پمپ آب استفاده می کنند، نیاز به برق، مشکلات ایمنی الکتریکی، اتصالات زیاد، فشار آب بالا، میزان خرابی نسبتاً بالا و احتمال نشت آب، ساختار پیچیده و قیمت و هزینه بالا دارند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا ...