پمپ شناور

پمپ شناور دستگاهی مفید برای استخراج آب‌های زیرزمینی است. این پمپ برای مصارف کشاورزی و صنعتی بیشترین استفاده را دارد زیرا در بسیاری از مناطق به دلیل کمبود آب، امکان کشاورزی به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. این پمپ همچنین آب‌های جاری‌شده در معابر و یا حاصل جاری شدن سیلاب و آب‌های این چنینی را نیز تخلیه می‌کند.

این دستگاه همان‌طور که از نامش پیداست، می‌تواند در آب شناور باشد و تا هر ارتفاعی آب را پمپاژ کند. در واقع در این دستگاه، مشکل پمپاژ در ارتفاع‌ حل شده است که این نکته باعث استفاده بی‌شمار آن‌ در کشاورزی، آتش‌نشانی‌ها، آب و فاضلاب، صنعت و معدن و…. شده است.

نحوه کار این دستگاه به این صورت است که پروانه دستگاه توسط موتور برقی پمپ چرخانده می‌شود و هر پروانه، خودش توسط دیفیوزر پمپاژ و منتقل می‌کند. برای دانستن اطلاعات کامل‌تر و دقیق‌تر، تا انتها با ما همراه باشید.

فروش انواع الکتروپمپ شناور تک فاز و سه فاز و… جهت مشاوره خرید و استعلام قیمت و مشخصات فنی این پمپ و دیگر پمپ های (پمپ پیستونی، پمپ دنده ای و…) تماس حاصل نمایید.

معایب و مزایای پمپ های شناور

یکی از مزایای اصلی این نوع پمپ ها این است که آنها به طور طبیعی از حفره شدن پمپ جلوگیری می کنند ، مشکلی که در سایر پمپ ها زمانی رخ می دهد که اختلاف ارتفاع بالایی بین پمپ و سطح سیال وجود داشته باشد. یک پمپ شناور مایع را به سطح دیگر فشار می دهد در مقایسه با انواع دیگر پمپ هایی که باید مایعات را بکشند و آنها را کارآمدتر می کند. مزیت دیگر قابلیت نصب پمپ در زیر زمین است که هم در فضا و هم در هزینه نصب صرفه جویی می کند.

اگرچه این پمپ ها می توانند مایعات شفاف و مایعات نازک را کنترل کنند ، اما همیشه برای جابجایی مایعات سنگین ، روغن ها یا محیط های مرتبط توصیه نمی شوند.

.1  ایمن

این پمپ ها ایمن تر از انواع مختلف پمپ ها هستند زیرا همه اجزای مضر پمپ ها در زیر آب ذخیره می شوند.

اغلب پوشش داده می شود و به ندرت شامل پتانسیل دستکاری عناصر و دریچه های داخلی می شود.

 .2 سطح سر و صدا

پمپهای شناور به دلیل غوطه ور شدن در زیر آب مقادیر کمی صدا ایجاد می کنند.

به نرم شدن صدای ناشی از پمپ کمک می کند

پمپ های معمولی دیوارهای خارجی یا مبالغی هستند که باعث ایجاد سر و صدای قابل توجهی می شوند

اصول پمپ شناور

پمپ های شناور ، که گاهی اوقات به عنوان پمپ های فرعی نیز نامیده می شوند ، از یک موتور مخصوص آب بندی شده همراه با یک پمپ تک مرحله ای استفاده می کنند که به کل مجموعه اجازه می دهد در هنگام غوطه وری کار کند. پمپ های شناور شامل پمپ های دوغاب ، پمپ های آسیاب ، پمپ های چاه و پمپ های زباله هستند. آنها به عنوان پمپ های گریز از مرکز بدون نیاز به لوله مکش در نظر گرفته می شوند و تقریباً همیشه پروانه و روکش آن در زیر آب قرار دارد. پمپ ها اغلب برای جابجایی آب و مایعات نسبتاً نازک با یا بدون جامدات بسته به نوع پروانه مورد استفاده قرار می گیرند

 

انواع پمپ های شناور

پمپهای شناور ویژگی یک موتور غوطه ور را ارائه می دهند که یا با هوا پر می شود یا با روغن. آنها دارای چندین نوع مختلف پروانه هستند که برای قرار دادن جامدات در اندازه های مختلف طراحی شده اند. به طور کلی ، دو نوع مختلف پمپ شناور وجود دارد:

    پمپ های شناور چاه حفر شده : این پمپ ها از یک موتور شناور باریک استفاده می کنند که در قسمت پایین پمپ با صفحه ورودی و زنگ مکش درست در بالا قرار دارد. پمپ ها اغلب چند مرحله ای با دو یا چند پروانه و پخش کننده هستند تا بتوانند در چاه های عمیق کار کنند.

    پمپ های حوضه ای ، حوضچه ای  تنظیمات بر اساس نوع کاربرد متفاوت است.

پمپ شناور

برنامه های کاربردی پمپ شناور

پمپهای شناور در مصارف مسکونی ، صنعتی ، آبیاری و مصارف شهری استفاده می شوند. آنها بیشتر برای عملیات تمیز و فاضلاب و همچنین خدمات مربوط به آن از استخرهای شنا برای خانه ها تا تصفیه خانه های اصلی فاضلاب استفاده می شوند.

معایب و مزایای پمپ های شناور

یکی از مزایای اصلی این نوع پمپ ها این است که آنها به طور طبیعی از حفره شدن پمپ جلوگیری می کنند ، مشکلی که در سایر پمپ ها زمانی رخ می دهد که اختلاف ارتفاع بالایی بین پمپ و سطح سیال وجود داشته باشد. یک پمپ شناور مایع را به سطح دیگر فشار می دهد در مقایسه با انواع دیگر پمپ هایی که باید مایعات را بکشند و آنها را کارآمدتر می کند. مزیت دیگر قابلیت نصب پمپ در زیر زمین است که هم در فضا و هم در هزینه نصب صرفه جویی می کند.

اگرچه این پمپ ها می توانند مایعات شفاف و مایعات نازک را کنترل کنند ، اما همیشه برای جابجایی مایعات سنگین ، روغن ها یا محیط های مرتبط توصیه نمی شوند.

پیشرفت در پمپ های شناور

پمپهای شناور سری BJM KZN – همه مدل های این پمپ های شگفت انگیز ساخته شده اند که در برابر سایندگی مقاوم هستند ، محافظت بیشتری برای موتورها ارائه می دهند و به عنوان یک پمپ تخلیه بالا عمل می کنند که نیازی به تخلیه جانبی که می تواند از بین برود را برطرف می کند.

پمپهای شناور TSUMRUI GSD – این تولید کننده ژاپنی یک پمپ شناور ایجاد کرده است که برای دوغاب طراحی شده است و برای کار مداوم در شرایط ناهموار ساخته می شود که اغلب در معادن و سایتهای ساختمانی بزرگتر یافت می شود.

پمپ های شناور ZENIT UNIQUA – این پمپ در تصفیه خانه های فاضلاب برای برداشتن فاضلاب شهری و صنعتی و انتقال طوفان و فاضلاب و همچنین بازیافت لجن خام استفاده می شود. در حقیقت ، ده مورد از آنها اخیراً در بزرگترین معدن زغال سنگ زغال سنگ تایلند نصب شده است

 

پمپ شناور

کارکرد اصلی پمپ شناور

پمپ های شناور برقی پمپ های گریز از مرکز چند مرحله ای هستند که در حالت عمودی کار می کنند. مایعات ، که توسط پروانه شتاب می گیرند ، انرژی جنبشی خود را در دیفیوزر از دست می دهند ، جایی که تبدیل جنبشی به انرژی فشار انجام می شود. این مکانیسم اصلی پمپ های شعاعی و جریان مخلوط است. در HSP ، موتور یک موتور هیدرولیکی است نه یک موتور الکتریکی ، و ممکن است به صورت چرخه بسته (جدا نگه داشتن سیال قدرت از سیال تولید شده) یا چرخه باز (مخلوط کردن سیال قدرت با مایع تولید شده ، با جداسازی سطح) باشد. به

شفت پمپ با اتصال مکانیکی در پایین پمپ به جدا کننده گاز یا محافظ متصل می شود. مایعات از طریق صفحه ورودی وارد پمپ می شوند و توسط مراحل پمپ بالا می روند. سایر قطعات شامل یاتاقان شعاعی (بوشینگ) توزیع شده در طول شفت است که پشتیبانی شعاعی را از محور پمپ فراهم می کند. یک یاطاقان رانشی اختیاری بخشی از نیروهای محوری ایجاد شده در پمپ را می گیرد ، اما بیشتر این نیروها توسط یاتاقان رانش محافظ جذب می شوند.

همچنین پمپ های شناور از نوع پیچ وجود دارد ، یک پیچ فولادی وجود دارد که به عنوان عنصر کار در آنها استفاده می شود. این پیچ به پمپ اجازه می دهد تا در آب با مقدار ماسه زیاد و سایر ناخالصی های مکانیکی کار کند

کاربردهای موتور پمپ های شناور عمودی نصب شده

    مبارزه با سیل

 انتقال فاضلاب

    زهکشی

    آبیاری

    خنک کننده

    دفع آب

 

پمپ شناور

پمپ شناور برای چه مواردی استفاده می شود؟

پمپ های شناور را می توان در کاربردهای وسیع و متنوع مورد استفاده قرار داد. این یکی از دلایل اصلی است که آنها می توانند چنین تجهیزات پیچیده ای به نظر برسند. با بیان اینکه ، برای یک فرد معمولی ، یک پمپ شناور برای یکی از سه مورد زیر استفاده می شود.

آبیاری

از آبیاری م theثر باغ تا پاکسازی آب از حوضچه ها و آکواریوم ها ، پمپ شناور جزء کلیدی یک باغ یا قطعه زمین کاملاً آبیاری و سالم است. آنها اغلب در سیستم های برداشت آب باران به کار گرفته می شوند ، زیرا می توانند وابستگی خود را به آب اصلی کاهش دهند و به مردم کمک کنند تا در دراز مدت پول خود را پس انداز کنند.

پمپاژ از چاه و گمانه

پمپ شناور برای پمپاژ آب از چاه ها و گمانه ها ایده آل است. پمپ شناور کارآمد در پمپاژ آب از اعماق زیاد ، به آن اجازه می دهد در فضاهای تنگ یا محدود بنشیند و آب را بدون استفاده از قدرت زیاد پمپ کند.

تخلیه آب بدن های ناخواسته

یک پمپ شناور برای تخلیه آب سیل و سایر آبهای ناخواسته مناسب است. عملکرد خودکار روی یک پمپ شناور الکتریکی که اغلب در زیرزمین ها و مناطق دیگری که مکرراً دچار سیل می شوند واقع شده است ، به شما امکان می دهد بدون وجود آب تصفیه کنید.

صنعت نفت

احتمالاً دلیل اصلی مرور این راهنما نیست ، اما پمپ شناور یک ابزار کلیدی در فرآیند پمپاژ روغن از ذخایر زمینی به پالایشگاه های تصفیه است.

 

 

پمپ شناور (43)

برند های پمپ های شناور

پمپ شناور (43)

دیدگاهتان را بنویسید