پمپ استخری چیست؟

پمپ استخر یک ویژگی استاندارد در عملکرد استخرها است که به شما امکان می دهد آب را از طریق فیلتر پمپ کنید ، آب را به گردش درآورید و آب را تمیز نگه دارید. پمپ استخر یک جزء ضروری برای اطمینان از داشتن آب تمیز و سالم برای شنا و استحمام است.

پمپ استخر چگونه کار می کند؟

پمپ های استخر قلب هر سیستم تصفیه استخر شنا هستند. پمپ های استخر از نظر فنی به عنوان پمپ های گریز از مرکز شناخته می شوند. آنها بر اساس اصول نیروی گریز از مرکز کار می کنند آب از نیروی مرکزی خود دور می شود. پمپ های استخر دارای ورودی و خروجی برای گردش آب هستند.

محور موتور پمپ ، پروانه را تغذیه می کند ، که دور را می چرخاند. این باعث ایجاد سرعت بالای آب می شود. وقتی آب به طرف لبه بیرونی پروانه رانده می شود ، ناحیه ای از فشار منفی یا خلاء ایجاد می شود. برای خلاء باید هوا از سیستم خارج شود. جریان با ایجاد انرژی ، سرعت را تغییر می دهد. این عمل باعث می شود آب از طریق لوله کشی سیستم فیلتراسیون عبور کند.

اگر پمپ با تمام ظرفیت کار نکند چه می شود؟ توصیه می کنیم حلقه های O و مهر و موم پمپ مکانیکی را بررسی کنید. این قطعات می توانند با گذشت زمان متلاشی شده و باعث نشت هوا و کاهش مقدار خلاء شوند. موتور پمپ همچنین می تواند پس از سالها فرسودگی خراب شود. خوشبختانه تعویض موتور بسیار مقرون به صرفه تر از خرید پمپ استخر جدید است.

شرکت آقای پمپ دارای دستگاه هایی همچون پمپ استخر، پمپ اسلاری و… همچنین دارای تجهیزات جانبی( کلر زن ، شیراطمینان و…) می باشد برای سفارش هریک از این محصولات به سایت ما مراجعه کنید و در صورت لزوم با ما تماس بگیرید.
79315-021

پمپ های استخر ترکیبی از یک موتور الکتریکی و یک “پایان مرطوب” هیدرولیکی هستند. هنگامی که آب از طریق پروانه چرخشی رانده می شود ، انرژی الکتریکی به حرکت مکانیکی تبدیل می شود. “پایان مرطوب” ، انتهای هیدرولیک ، جایی است که آب قبل از خروج از سیستم تصفیه به داخل پمپ می رود.

فیلتر استخر

همه فیلترهای استخر در یکی از این سه دسته قرار می گیرند:

  1.     فیلتر کارتریج
  2.     فیلتر شنی
  3.     فیلتر خاک دیاتومه (D.E.)

یک فیلتر کارتریج از کارتریج – ورقه های بزرگ پارچه پلی استر یا کاغذ تاشو به سبک آکاردئون – برای جمع آوری آوار استفاده می کند. برخی از این فیلترها فقط به یک کارتریج نیاز دارند. دیگران به چند مورد نیاز دارند.

(در استخرهای ریور ، اکثر مشتریان ما یک فیلتر کارتریج با استخر فایبر گلاس خود دریافت می کنند.)

فیلتر شنی یک مخزن پر از ماسه است. لوله های جانبی شکاف دار در پایین آب را به طور مساوی از طریق ماسه پخش می کنند تا بقایا را جمع آوری کنند.

 

مراحل انتخاب الکتروپمپ

برای انتخاب پمپ استخر،ابتدا باید مقدار دبی یا شدت جریان مورد نیاز سیستم لوله کشی را بر مبنای حجم آب موجود در کاسه و نرخ تعویض آب مورد نیاز محاسبه کرد.جهت یادآوری،  تعداد دفعات تعویض آب برای استخر های عمومی، آموزشی و تمرینی، عمومی کودکان و جکوزی ها به ترتیب هر شش ساعت یک بار ، هر چهارساعت یک بار، هر دو ساعت یک بار و هر نیم ساعت یک بار باید باشد.

پس از محاسبه دبی آب نوبت به محاسبه فشار دینامیکی کل می رسد که مقدار آن معمولا بر حسب فوت یا متر بیان می شود. فشار دینامیکی کل در واقع برآیند فشار مکش، تلفات اصطکاکی و ارتفاعی است که آب پس از خروج از دهانه پمپ به بالا پرتاب می شود.

در نهایت پمپ مناسب باید بر مبنای دبی مورد نیاز و افت فشار  محاسبه شده انتخاب شود.

پمپ استخر

پمپ آب گردشي استخر که پمپ استخر نيز ناميده مي شود ، جزء اصلي تجهيزات گردش آب استخر است. انواع و مدلهای زیادی از پمپ های استخر شنا وجود دارد و هر سبک دارای مشخصات متفاوتی برای برآوردن شرایط مختلف است. استخرهای مختلف شنا می توانند اندازه و مقدار پمپ های آب در گردش را با توجه به ظرفیت ذخیره آب استخر تنظیم کنند. به طور خاص ، شرکت مهندسی استخر می تواند طراحی و برنامه ریزی حرفه ای را انجام دهد.

این محفظه پمپ از مواد مهندسی درجه یک ساخته شده و دارای نیروی مکش قوی جهت پمپاژ آب به داخل مخزن ماسه جهت فیلتر و تصفیه می باشد. مهمتر از همه ، سرعت گردش مخزن ماسه ای را افزایش دهید ، به طوری که کل سیستم گردش خون هموارتر اجرا شود و کیفیت آب فیلتر شده و به طور کامل و تمیزتر تصفیه شود. و یک پوشش شفاف برای مشاهده وضعیت سبد فیلتر پمپ وجود دارد.

پمپ های آب استخرها مجهز به مخازن شن فیلتر هستند . به طوری که استخر می تواند روزانه در حین گردش آب تمیز شود.

 

استفاده و نگهداری از پمپ استخر

اول از همه ، قبل از راه اندازی پمپ آب بررسی کنید: مخزن شن فیلتر را در حالت فیلتر تنظیم کنید . شیر را بررسی کنید. بررسی کنید که آیا جمع کننده مو مسدود شده است ، آیا هوا وجود دارد ؟ در صورت وجود ، آن را به موقع تمیز کنید . بررسی کنید که آیا مخزن پوشش نشت می کند (پوشش مخزن نمی تواند گاز را نشت کند ، محکم شود) . بازرسی مخزن دوز . بررسی کنید که آیا هوا در خط لوله اصلی برگشت آب جمع شده است ؟ در صورت وجود ، باید از طریق شیر تخلیه خارج شود.

ثانیاً ، راه اندازی: ابتدا یک موتور پمپ آب را روشن کنید ، و سپس پمپ آب را که باید بعد از کارکرد عادی موتور پمپ مورد استفاده قرار گیرد ، روشن کنید. البته ، پمپ آماده به کار در ذخیره نگه داشته می شود ، بنابراین هیچ باید آن را روشن کرد

سرانجام: پس از راه اندازی ، کامل نمی شود. همچنین باید مشاهده کنیم که آیا پمپ آب استخر به طور عادی کار می کند یا نه؟ به عنوان مثال ، شاخص فشارسنج را روی فیلتر ثبت کنید تا بررسی کنید که آیا شستشوی معکوس ضروری است یا خیر ؟ عملکرد پمپ را بررسی کنید. آیا بدون مشکل و بدون سر و صدا کار می کند ؟ هر سیستم دوز را بررسی کنید که آیا عملکرد طبیعی است یا نه ؛ به استخر بروید تا از نظر بصری بررسی کنید که آیا آب از هر پورت تزریق آب خارج می شود یا خیر. به طور خلاصه ، باید بررسی شود که آیا همه اجزای آن طبیعی هستند یا خیر . اگر مشکلی وجود دارد ، باید علت مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کنید.

پمپ استخر (10)

برند های پمپ های استخر

دیدگاهتان را بنویسید