پمپ‌های آتش‌نشانی سیستم پاشش آب را تأمین می‌کنند و به یک منبع آب مانند مخزن متصل می شوند. پمپ آتش‌نشانی از طریق  لوله‌ها و شیلنگ‌ها آب را با فشار زیادی به سیستم آب‌پاش می‌رساند. بوستر پمپ آتش‌نشانی نوعی پمپ است که برای تنظیم فشار آب موجود در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. همچنین بوستر پمپ آتش نشانی وظیفه دارد در هنگام حریق، فشار آب مورد نیاز جهت اطفاء حریق را فراهم نماید.

علاوه بر این اکثر استخرها جهت ورود و خروج آب با فشار مناسب از بوستر پمپ‌ آبرسانی استفاده می‌کنند. اگر فشار و جریان آب در خانه یا محل کار شما کم است، بوستر پمپ‌ها یک راه حل مناسب هستند. بوستر پمپ قادر به افزایش فشار برای همه چیز از جمله دوش حمام و شیرهای آب منازل، تا استفاده‌های تجاری، هتل‌ها و سیستم‌های صنعتی است.

پمپ آتش نشانی
پمپ آتش نشان

انواع پمپ آتش نشانی

پمپ های آتش نشانی بخش اساسی بسیاری از سیستم های حفاظت از آتش بر اساس آب هستند. از آنها برای افزایش فشار (اندازه گیری شده در psi و bar) منبع آب استفاده می شود در صورتی که آن منبع برای سیستم مورد نیاز خود کافی نباشد. اینها معمولاً در ساختمانهایی یافت می شوند که تمایل به فشار بالا دارند مانند انبارهای بلندمرتبه یا انبار. این وبلاگ انواع مختلف گزینه های پمپ آتش نشانی را در اختیار طراحان قرار می دهد.

انواع مختلفی از پمپ های آتش نشانی موجود است. برای جلوگیری از هزینه های زیاد ، انتخاب نوع صحیح پمپ برای پروژه نصب و جلوگیری از فشارهای بیش از حد که ممکن است به سیستم شما آسیب برساند ، بسیار مهم است. اگر همه عوامل در نظر گرفته نشوند ، ممکن است منجر به نصب پمپ شود که فشار مورد نیاز را برآورده نمی کند و ممکن است نیاز به نصب پمپ جدید باشد.

فروش انواع پمپ ضد حریق با قیمت مناسب و کیفیت بالا در فروشگاه آقای پمپ برای خرید و استعلام قیمت با ما تماس حاصل نمایید.

پمپ آتش نشان

پمپ آتش نشان منجر به چه چیزی می شود؟

    پمپ های کمتری مورد نیاز است

    لوله کمتر کار می کند و شیرهای کمتری وجود دارد ، زیرا یک پمپ می تواند نیاز به برخی شیرهای کنترلی و دستگاه های کاهش فشار را برطرف کند

    بدون نیاز به مخازن ذخیره آب در طبقات میانی

    بارهای ساختاری کمتر و هزینه های مربوط به آن تنها به یک پمپ نیاز است

    صرفه جویی در مصرف انرژی ، زیرا برق و/یا سوخت کمتری مصرف می شود. آلودگی کمتر نیز یک مزیت بالقوه است.

چه زمانی به پمپ های آتش نشانی نیاز است؟

پمپ ضد حریق زمانی مورد نیاز هستند که منبع آب نتواند فشار کافی را برای برآوردن الزامات طراحی هیدرولیک سیستم حفاظت از آتش ایجاد کند. این امر معمولاً در صورتی رخ می دهد که ساختمان بسیار بلند باشد ، مانند ساختمانهای بلندمرتبه ، یا در سیستمهایی که به منظور جاری شدن حجم زیادی از آب ، مانند انبارهای انبار ، به فشار پایانی نسبتاً بالایی در اسپرینکلر آتش نیاز دارند. در صورت تأمین آب از مخزن ذخیره آب در سطح زمین ، پمپ های آتش نشانی نیز مورد نیاز است.

پمپ آتش نشان

انواع پمپ آتش

  • پمپ های جابجایی مثبت

پمپ های جابجایی مثبت با روشی برای تولید جریان با جذب حجم خاصی از آب در هر دور پمپ و بیرون راندن آن از طریق خط تخلیه مشخص می شوند. پمپ تایر دوچرخه نمونه ای از پمپ جابجایی مثبت است که معمولاً می بینیم. پمپ های جابجایی مثبت فشارهای بسیار زیادی ایجاد می کنند اما حجم جریان آنها در مقایسه با پمپ های گریز از مرکز محدود است. اینها چندان رایج نیستند زیرا کاربردهای تخصصی دارند ، در درجه اول در سیستم های غبارآب و آب فوم.

پمپ آتش نشان
  • پمپ های گریز از مرکز

پمپ های گریز از مرکز رایج ترین پمپ ضد حریق هستند و در اکثر سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از پمپ های گریز از مرکز ، فشار عمدتا توسط نیروی گریز از مرکز یا چرخش ایجاد می شود. آب موجود در پمپ های گریز از مرکز وارد ورودی مکش شده و به مرکز پروانه منتقل می شود. چرخش پروانه ، به نوبه خود ، آب را با نیروی گریز از مرکز به لبه جایی که تخلیه می شود ، می رساند. پمپ های گریز از مرکز می توانند حجم زیادی از آب را در عین افزایش فشار بالا تحمل کنند.

 

انواع پمپ گریز از مرکز

  • پمپ اسپلیت کیس افقی

با یک پمپ افقی شکاف دار ، جریان تقسیم شده و از طرف مقابل محفظه پمپ وارد پروانه می شود. همانطور که از نامش مشخص است ، این یک پمپ نصب شده با یک محفظه جدا شده است که می تواند برای دسترسی به تعمیر و نگهداری پمپ باز شود و توسط یک شفت افقی به راننده متصل می شود.

آنها بسیار قابل اعتماد هستند ، دارای طیف وسیعی از ظرفیت های جریان و فشار نامی هستند ، به دلیل دسترسی نسبتاً آسان به موارد تقسیم شده ، نگهداری آنها آسان است و می توان از آنها برای رانندگان برقی و دیزلی استفاده کرد. با این حال ، اینها نیز به طور معمول به بیشترین فضا در بین انواع پمپ های آتش نشانی نیاز دارند.

  • پمپ توربین عمودی

پمپ توربین عمودی تنها نوع پمپ مجاز NFPA 20 است ، استاندارد نصب پمپ های ثابت برای حفاظت در برابر آتش که می تواند با فشار مکش منفی شروع شده یا آب را تحت شرایط آسانسور مانند منبع پایین تر مانند رودخانه مصرف کند. یا مخزن زیرزمینی از این پمپ ها می توان برای منابع آب خام مانند حوضچه ها ، دریاچه ها و رودخانه ها استفاده کرد. پمپ های توربین عمودی دارای طیف وسیعی از ظرفیت ها و فشارها هستند و می توان از آنها با درایورهای دیزلی و برقی استفاده کرد.

  • پمپ خطی

پمپ های خطی در جایی که فضا محدود است مفید هستند. این می تواند توسط یک شفت عمودی یا افقی (نوع مکش انتهایی) هدایت شود. اینها به طور معمول یکی از واحدهای ارزان قیمت هستند و کمترین فضا را می گیرند ، اما تعمیر آنها نیز یکی از گران ترین آنها است. تعمیر و نگهداری پمپ می تواند مشکل باشد زیرا بر خلاف واحد شکافی ، موتور باید برداشته شود تا به پمپ دسترسی پیدا کند. با استفاده از این پمپ ها ، فلنج مکش و فلنج تخلیه تقریباً در یک سطح قرار دارند. پمپ های خطی معمولاً ظرفیت محدودی بیش از 1500 گرم در دقیقه (5،678 لیتر در دقیقه) ندارند و می توان آنها را تنها با درایور برقی استفاده کرد که کاربردهای بالقوه آنها را محدود می کند

پمپ آتش نشان

دیگر پمپ های فروشگاه آقای پمپ

بوسترپمپ

لوب پمپ

پمپ شناور

پمپ سانتریفیوژ و....

برند های پمپ های ضد حریق

دیدگاهتان را بنویسید