پمپ بشکه چیست؟

پمپ بشکه کش در بشکه ها و درام ها استفاده می شوند و گاهی اوقات به عنوان پمپ های بشکه ای یا پمپ های کانتینری نیز شناخته می شوند. پمپ های طبل عموماً به صورت بشکه 55 گالن در دسترس هستند اما در ظروف 5 ، 15 ، 30 ، 55 ، 275 و 330 گالن نیز استفاده می شوند. آنها در اشکال مختلف ، از سبک چرخشی ساده گرفته تا انواع مختلف مانند اهرم ، سیفون ، دیافراگم دو ، برقی ، هوا ، پیستون و غیره در دسترس هستند.

پمپ های درام حاوی یک شفت عمودی در یک لوله باریک است که در شکاف درام قرار می گیرد. موتور پمپ به شافت عمودی در بالاترین لوله خارج در بالای درام متصل می شود و جزء پمپاژ نیز در بالای شفت در داخل درام یافت می شود. این پیکربندی اجازه می دهد تا درام خالی باشد و احتمال نشت و آسیب اپراتور را کاهش می دهد.

پمپ بشکه چگونه کار می کند؟

یک پمپ بشکه کش از طریق لوله باریک خود ، که در آن یک شفت عمودی قرار دارد ، در دهانه بالای درام قرار می گیرد. پمپ درام همچنین شامل یک موتور کوچک متصل به شفت است که بر روی یک موتور الکتریکی AC یا DC کار می کند.

موتور پمپ درام را از طریق سوئیچ روشن می کند. هنگامی که پمپ درام فعال می شود ، مکانیزم پمپاژ آن از قاعده لوله خارج می شود ، که محتویات را بیرون می کشد. پایه لوله یا به پروانه پمپ گریز از مرکز کوچک یا روتور متکی است. برخی از پمپ های درام را می توان با دست و با استفاده از میل لنگ فعال کرد.

چرخش دستی نیز می تواند از طریق پمپ پیستونی انجام شود. پمپ های درام را می توان به صورت قابل تعویض استفاده کرد ، اگرچه برخی از آنها بیشتر به صورت درام یا بشکه سیم کشی می شوند.

پمپ بشکه کش

ویژگی های اصلی پمپ بشکه چیست؟

یک پمپ بشکه کش شامل چندین جزء است که علاوه بر مواد لوله بیرونی پمپ ، با سیال پمپ شده در تماس خواهند بود. این مهم است که قطعات خیس شده در برابر خوردگی مقاوم بوده و در صورت احتراق یا احتراق مایع ، برای استفاده در دمای کار ایمن باشد. لوله های پمپ و سایر قطعات به طور کلی در پلی پروپیلن ، فولاد ضد زنگ 316 ، PVDF ، CPVC و پلی پروپیلن خالص موجود است.

پمپ های انتقال سوخت الکتریکی

یک پمپ انتقال سوخت الکتریکی در ولتاژهای مختلف و سرعت پمپاژ موجود است. این موتور کم و بیش شبیه یک پمپ چرخ دنده ای در سبک اصلی است ، با این حال ، از موتور الکتریکی به جای یک میل لنگ دستی برای مکش استفاده می کند. این پمپ ها عمدتا توسط پیمانکاران ساختمانی و کشاورزان استفاده می شود. این پمپ ها برای کاربردهای صنعتی و کشاورزی در هر کجا که مقدار زیادی سوخت نیاز به انتقال سریع دارد ایده آل هستند.

بر اساس مدلی که خریداری می کنید ، یک پمپ انتقال سوخت الکتریکی نیز می تواند توسط سیستم های الکتریکی 12 ولت یا 115 ولت تغذیه شود و ممکن است بیست و پنج گالن یا بیشتر در دقیقه پمپ کند. مدلهای 12 ولت از سیستم الکتریکی کامیون شما خارج می شوند ، در حالی که پمپ 115 ولت در جریان خانه یا گاراژ مسدود می شود.

فروشگاه آقای پمپ به عنوان نمایندگی فروش پمپ بشکه کش آماده ارائه خدمات شامل استعلام قیمت و مشاوره و اطلاع از مشخصات فنی پمپ ها  می باشد. برای خرید پمپ بشکه کش ، مونو پمپ و پمپ شناور به سایت های مربوطه مراجعه کنید

پمپ بشکه کش

هنگام انتخاب پمپ درام به چه نکاتی توجه کنیم

  1. نحوه استفاده از پمپ برای انتخاب سری مناسب پمپ ، نوع موتور ، لوازم جانبی و نوع اصلی پمپ را تعیین کنید.
  2. سازگاری برنامه خود را با سر و جریان درام پمپ ، نوع شیمیایی ، مایع ، ویسکوزیته ، اندازه و موتور بررسی کنید
  3. اطمینان حاصل کنید که مواد لوله بیرونی از نظر شیمیایی در برابر مایع درام شما مقاوم است.
  4. اگر مایعی که پمپ می کنید قابل اشتعال یا احتراق است ، یک موتور ضد انفجار یا موتور محرک هوا را انتخاب کنید.

پمپ بشکه کش دستی چگونه کار می کنند؟

درام پمپ های دستی را می توان با دست با استفاده از میل لنگ یا از طریق پمپ پیستون فعال کرد. آنها برای برنامه های پمپاژ از راه دور و در مواردی که برق کمی در دسترس است ایده آل هستند. مواد سازنده از فولاد ضد زنگ و فلزات آلومینیوم تا پلاستیک هایی مانند پلی استال ، پلی فنیلن سولفید و PVC متغیر است.

اندازه ورودی می تواند از ½ ”تا 1-½” متغیر باشد. پمپ های دستی پمپاژ آسان ، بدون نشت و بدون جرقه را ارائه می دهند. از آنجا که ارزان قیمت هستند ، برای کاربردهای کم حجم و کم استفاده ایده آل هستند. بسیاری از این پمپ های دستی نیز برای محیط های خطرناک تأیید شده اند ، اما اگر حجم و استفاده به حدی باشد که پمپاژ دستی عملی نباشد ، گزینه بعدی یک مدل پنوماتیک است.

پمپ بشکه کش

مزایا و معایب پمپ بشکه چیست؟

مزیت اصلی یک پمپ بشکه این است که خطرات زیادی را که از جابجایی دستی ظروف ناشی می شود حذف می کند: صدمات ، پاشش مواد شیمیایی و نشت و گازهای سمی. پمپ های بشکه ای سبک و قابل حمل هستند و بنابراین انتقال آنها بین ظروف آسان است.

طراحی پمپ برای هر کاربردی وجود دارد: پمپ های گریز از مرکز با طرح های پروانه ای تک ، دو یا چندگانه برای مایعات با ویسکوزیته کم ، جابجایی مثبت ، پمپ های نوع پیچ مناسب برای مایعات با ویسکوزیته متوسط ​​و آنهایی که حاوی ذرات کوچک و طرح های حفره ای مترقی مناسب برای چسبناک هستند. مایعات و قادر به دستیابی به ضربان کم ، جریانهای ملایم هستند.

پمپ های بشکه به طور کلی برای اندازه ظرف خاصی پیکربندی شده اند. به عنوان مثال ، لوله غوطه وری ممکن است به اندازه کافی طولانی نباشد تا به ته ظرف دیگری برسد و بنابراین نمی تواند آن را تخلیه کند. با این حال ، قطعات به گونه ای طراحی شده اند که قابل تعویض هستند و باید بتوان به راحتی یک پمپ بشکه را به کار گرفت. به طور مشابه ، یک پمپ بشکه ای که برای یک نوع سیال ساخته شده است ممکن است به دلیل تفاوت در ویسکوزیته یا ناسازگاری شیمیایی نتواند پمپ دیگری را تخلیه کند.

پمپ های بشکه ای باید کوچک و سبک باشند بنابراین هم توان خروجی و هم فشار قابل دستیابی در سر اغلب محدود است. دبی معمولی 20 – 151 لیتر در دقیقه است که بیشترین میزان جریان با مایعات با ویسکوزیته کم و موتورهای الکتریکی قوی بدست می آید. با سیالات چسبناک و موتورهای هوای بیشتر حداکثر سرعت جریان فقط حدود 60 لیتر در دقیقه است.

مایع پمپ شده باید تا حفره تخلیه داخل لوله غوطه وری و خارج از خارج محور محرک کشیده عبور کند. با قطر لوله خارجی تنها حدود 50 میلی متر ، فضای محدود به این معناست که پمپ های بشکه قادر به اداره مواد جامد یا دوغاب نیستند. در مواردی که این امکان وجود دارد ، پمپ های بشکه معمولاً با صافی و فیلتر نصب می شوند.

پمپ بشکه کش

برند های پمپ های بشکه کش

دیدگاهتان را بنویسید