همانطور که میدانید در اکثر مناطق ، آب و هوای در حال تغییرات بسیار سریع است. آب مایه حیات است و بدون آن نمی توان زنده ماند. به دلیل تغییرات آب و هوا ، بسیاری از کشورها با کمبود آب روبرو هستند . برای مقابله با این کمبود ، ما به مکانیزمی برای استفاده و ذخیره آب در هر زمان و هر کجا که بخواهیم نیاز داریم. پمپ ها مفیدترین دستگاه برای صرفه جویی در مصرف آب و استفاده معقول از آب های زیرزمینی در برابر منابع محدود هستند. پمپ آب وسیله ای است که برای جمع آوری آبهای زیرزمینی به سطح طراحی شده است ، بنابراین می توان از آن برای مصارف خانگی ، کشاورزی و صنعتی استفاده کرد.

وقتی صحبت از انواع پمپ می شود ، دو نوع اصلی وجود دارد که عبارتند از پمپ آب خانگی و پمپ آب کشاورزی. این دو نوع نیز به دسته های بیشتر تقسیم می شوند .همانطور که میدانیم ما برای تامین آب مصرفی درخانه،به خصوص درمناطقی که فشار آب کم است وهمچنین برای طبقات بالایی ساختمان ها، ازپمپ های خانگی استفاده میکنیم. این نوع پمپ زیاد قدرتمند نیست زیرا برای رساندن آب به خانه ها، به نیروی زیادی احتیاج نیست. از طرف دیگر ، پمپ کشاورزی بسیار قدرتمند و منبع اصلی آبیاری در مناطق روستایی است. کاربرد اصلی این نوع آبیاری زمین های کشاورزی است.

پمپ خانگی

نحوه عملکرد پمپ خانگی

پمپ های تقویت کننده Grundfos همانطور که از نامشان مشخص است کار می کنند. آنها فشار آب را در امتداد خط آب افزایش می دهند تا فشار از دست رفته آب را که از طریق لوله ها در سیستم لوله کشی عبور می کند ، بازیابی کنند.

به طور کلی ، تقویت کننده پمپ ها پمپ های گریز از مرکز هستند که از موتور و پروانه های تک یا چندگانه برای مکش آب به ورودی و بیرون راندن آب از طریق خروجی پمپ استفاده می کنند. اکثر بوستر پمپ ها معمولاً توسط دستگاه سنجش فشار متصل به پمپ کنترل می شوند.

با این حال ، برخی از پمپ های تقویت کننده می توانند از روش های مختلف برای افزایش آب استفاده کنند ، مانند استفاده از دیافراگم نوسانی برای فشار دادن آب به داخل و خارج از پمپ ، مشابه نحوه عملکرد کمپرسور هوا. با این حال ، آنها بسیار کمتر رایج هستند.

فروشگاه آقای پمپ دارای بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های پمپ صنعتی و کشاورزی می باشد برای خرید پمپ خانگی و دیگر پمپ های صنعتی و کشاورزی اعم از پمپ لجن کش، پمپ شناور، پمپ سانتریفیوژ و… به سایت های مربوطه  مراجعه کنید و سفارشات خود را ثبت کنید.

پمپ خانگی

چه چیزی باعث فشار پایین آب می شود؟

امیدوارم هرگز مجبور نباشید از خود بپرسید “چرا فشار آب خانه من پایین است؟” اگر دارید ، علت ممکن است چندان ساده نباشد. برخی از افت فشار آب در اثر گرانش و اصطکاک ناشی از جریان آب از طریق لوله های سیستم لوله کشی ایجاد می شود. اگر آب در مسافت های طولانی ارسال می شود یا نیاز به حرکت عمودی دارد ، تضمین می شود که افت فشار آب اتفاق بیفتد. لوله های بسیار کوچک ، وسایل آب زیاد مورد استفاده و مشکلات مختلف لوله کشی همگی می توانند به سطح نامطلوب فشار آب کمک کنند.

علاوه بر این ، سن و نوع لوله آب می تواند فشار آب را نیز کاهش دهد. در خانه های قدیمی ، فولاد گالوانیزه می تواند علت این مشکل باشد زیرا رسوبات باعث کاهش قطر لوله می شود. این نوع لوله ها همچنین می توانند در اتصالات دچار فرسایش شوند و احتمال نشتی و سایر مسائل کوچک را ایجاد کنند که می تواند فشار کلی آب را کاهش دهد. در این موارد ، لوله کشی باید تعویض شود تا مشکل حل شود.

پمپ خانگی

انواع پمپ آب خانگی چیست؟

آب و هوای ما به سرعت در حال تغییر است. آب یک زندگی است و ما بدون آن نمی توانیم زنده بمانیم. به دلیل تغییرات آب و هوایی ، بسیاری از کشورها با کمبود آب مواجه هستند. کشورها دارای یک مخزن و سد برای ذخیره آب هستند ، اما برای زنده ماندن بیشتر از باران های موسمی بعدی کافی نیست. آب زیرزمینی یکی دیگر از منابع آبی است که اهمیت زیادی پیدا می کند. ما از پمپ های آب برای جمع آوری آب از سطح زمین استفاده می کنیم ، بنابراین می توانیم از آن برای آشامیدن ، کشاورزی و استفاده در خانه استفاده کنیم.

دو نوع پمپ آب وجود دارد که پمپ های آب خانگی و کشاورزی هستند. این دو نوع بیشتر به زیر شاخه هایی شامل پمپ آب ، پمپ های آبیاری ، پمپ های گریز از مرکز ، پمپ های شناور و غیره تقسیم می شوند. ما از پمپ های خانگی برای برداشتن آب برای مصارف خانگی خود استفاده می کنیم. هدف این است که آب خانه های خود را تامین کنیم. این نوع بسیار قوی نیست ، زیرا ما برای تأمین آب خانه هایمان به قدرت زیادی احتیاج نداریم. از سوی دیگر ، پمپ های کشاورزی بسیار قدرتمند هستند. آنها از آب اصلی برای آبیاری در مناطق روستایی آب می گیرند. کاربرد اصلی این نوع آبیاری زمین های کشاورزی است.

پمپ خانگی

انواع پمپ های داخلی

انواع زیر پمپ های داخلی وجود دارد:

آب و هوای ما به سرعت در حال تغییر است. آب یک زندگی است و ما بدون آن نمی توانیم زنده بمانیم. به دلیل تغییرات آب و هوایی ، کمبود آب در بسیاری از کشورها رخ می دهد. کشورها دارای یک مخزن و سد برای ذخیره آب هستند ، اما برای زنده ماندن بیشتر از موسم بارندگی بعدی کافی نیست. آبهای زیرزمینی یکی دیگر از منابع آبی است که اهمیت زیادی پیدا می کند. ما از پمپ های آب برای جمع آوری آب از سطح زمین استفاده می کنیم ، بنابراین می توانیم از آن برای آشامیدن ، کشاورزی و استفاده در خانه استفاده کنیم.

در مورد انواع پمپاژ ، دو نوع اصلی وجود دارد که پمپ های آب خانگی و کشاورزی هستند. این دو نوع بیشتر به دسته هایی تقسیم می شوند که عبارتند از: پمپ آب ، پمپ آبیاری ، پمپ گریز از مرکز ، پمپ های شناور و غیره. ما از آب خانگی برای کشیدن آب برای مصارف خانگی خود استفاده می کنیم. این اهداف تأمین آب خانه های ما است. این نوع بسیار قوی نیست ، زیرا ما برای تأمین آب خانه هایمان به قدرت زیادی احتیاج نداریم.

پمپ خانگی

انواع مختلف پمپ آب خانگی

1. پمپ های گریز از مرکز

این نوع پمپ ها از نیروی گریز از مرکز برای پمپاژ آب و کار با موتور الکتریکی استفاده می کنند.
آنها از یک یا چند روتور استفاده می کنند.
آنها می توانند مقدار زیادی جریان مایع را کنترل کرده و نرخ تخلیه بالایی داشته باشند.
مایعات با ویسکوزیته پایین ، یعنی مایعاتی که ضخامت زیادی ندارند ، می توانند به راحتی جریان پیدا کنند. با افزایش ویسکوزیته ، مصرف انرژی نیز افزایش می یابد و از کارکرد پمپ کاسته می شود.
از این پمپ ها می توان برای جمع آوری آب تمیز عاری از آلاینده ها و مواد شیمیایی جامد نیز استفاده کرد.
این پمپ ها برای تامین آب منازل ، آبپاش های چمن ، پر کردن استخرها ، تخلیه مخازن و چاه ها ، آبیاری مناطق کوچک و غیره ایده آل هستند.
با این حال ، این نوع پمپ باید توسط یک شیر پا پشتیبانی شود و مایعات نباید بخار باشند. در صورت پمپاژ سیال با مواد جامد ، نوع پروانه صحیح باید انتخاب شود.
این پمپ ها دارای بازده بسیار بالایی هستند.

پمپ خانگی

2. پمپ های شناور

پمپ های شناور به طور کامل در زیر آب (یا مایع پمپ شده) غوطه ور شده و دارای موتور پنهان هستند.
آنها اغلب در چاه ها و چاه ها استفاده می شوند و بسیار کارآمد هستند.
پس از غوطه ور شدن در آب ، این پمپ ها نیازی به پرایمینگ ندارند.
آنها ساکت هستند و نیازی به کاویتاسیون ندارند
اطمینان حاصل کنید که مهر و موم دچار خوردگی نمی شود
فشار آب باعث می شود پمپ انرژی کمتری مصرف کند و موتور را خنک نگه دارد.
پمپ های شناور به دو دسته تقسیم می شوند – پمپ های شناور با چاه های باز و پمپ های شناور با لوله هایی که برای چاه مناسب هستند.

3. پمپ های کمپرسور Borewell

خوب ، پمپ ها برای پمپاژ آب از چاه های 600 فوت طراحی شده اند.
آب با استفاده از فشار هوا جمع آوری می شود و این آب به صورت دوره ای تامین می شود.
این پمپ ها نیازی به پشتیبانی از سوپاپ پا ندارند.
آنها با دوام هستند و به صرفه جویی در انرژی بالا کمک می کنند.
پمپ های کمپرسور را می توان بیشتر به صورت تک بلوک و کمربنددار طبقه بندی کرد.

4. پمپ های تقویت فشار

پمپ های هیدروفور به ویژه برای افزایش فشار آب تامین شده به منازل استفاده می شود.
پمپ های مختلف از سطوح فشار متفاوتی استفاده می کنند و انتخاب صحیح در این مورد اهمیت پیدا می کند زیرا فشار بیش از حد می تواند بر سیستم هیدرولیک تأثیر بگذارد.
نصب آنها آسان است و دستگاههای جامع با پمپ ، سوپاپ ، موتور و سنسور حداکثر راحتی را تضمین می کنند.
آنها در مناطقی نصب می شوند که فشار آب بسیار کم است.
این پمپ ها باید در مکان هایی نگهداری شوند که آنها را در معرض یخ زدگی قرار ندهند.
مخزن فشاری که در دستگاه قرار دارد آب فشار ثابت را از طریق تمام لوله ها تأمین می کند و بنابراین ، مناسب مجتمع های مسکونی است.

پمپ خانگی

پمپ آب خانگی (25)

برند های پمپ های خانگی

دیدگاهتان را بنویسید