پمپ تزریق دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی پمپی برای جابجایی مایعات با سرعت جریان مشخص طراحی شده است. اکثر آنها دارای قابلیت تنظیم جریان با استفاده از صفحه کلید دستی یا صفحه لمسی دیجیتال هستند. میزان جریان برای پمپ‌های اندازه گیری معمولاً به دلیل ماهیت کاربرد، بسیار پایین است. بیشتر جریانها نسبت به گالنهای سنتی در دقیقه (gpm) که برای اکثر پمپ‌ها استفاده می شود، بر حسب گالن بر ساعت (gph) طبقه بندی می‌شوند.
پمپ‌های دیافراگمی از رایج‌ترین انواع پمپ‌ هستند. دیافراگم آن‌ها به صورت مکانیکی یا هیدرولیکی فعال می‌شود و یا از طریق یک شیر برقی حرکت می‌کند. با این حال، انواع دیگر پمپ‌های جابجایی مثبت مانند پمپ‌های پیستونی، پمپ های پریستالتیک و… نیز ممکن است به عنوان پمپ های اندازه گیری عمل کنند.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

فهرست مطالب

اگر شما به دنبال خرید دوزینگ پمپ دیافراگمی هستید و می خواهید از مشاوره رایگان بهره مند شوید و یا نیازمند اطلاع دقیق از قیمت دوزینگ پمپ دیافراگمی هستید می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 91302647-021 در تماس باشید.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

انواع دوزینگ پمپ دیافراگمی

پمپ‌های اندازه‌گیری دارای تنوع زیادی هستند و هر کدام برای ارائه قابلیت اندازه‌گیری و دستیابی به نتایج دقیق جریان ساخته شده‌اند:

 • دیافراگمی بادی
 • دیافراگمی موتوری
 • دیافراگمی سلنوئیدی

انواع مختلفی از پمپ‌ها وجود دارد که می توانند برای برنامه‌های اندازه‌گیری تنظیم شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در انتخاب این نوع پمپ‌ها، روی لینک‌های مربوطه کلیک کنید:

 1. پمپ‌های دیافراگمی از عمل رفت و برگشتی غشای انعطاف‌پذیر (دیافراگم) برای انتقال سیال به داخل و خارج محفظه‌ی پمپاژ استفاده می کنند. این پمپ‌ها نیازی به آب‌بندی ندارند.
 2. پمپ های پریستالتیک (که به آن پمپ های شلنگ نیز گفته می شود) از یک دستگاه غلتکی برای انتقال مایع در لوله یا شیلنگ استفاده می کنند. از آنجا که مایع موجود در لوله است ، با پمپ یا محیط خارجی تماس پیدا نمی‌کند.
 3. پمپ های پیستونی سیال را با استفاده از یک یا چند پیستون رفت و برگشتی در داخل یک سیلندر (محفظه) جابجا می کنند که معمولاً از طریق میل لنگ و میله اتصال ایجاد می‌شوند. این پمپ‌ها برای جلوگیری از نشت به مهر و موم نیاز دارند و نباید با مواد ساینده برخورد کنند.

 

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی چگونه کار می کند؟

پمپ‌های اندازه‌گیری بر اساس مکانیزم تنظیم کننده برای ایجاد دبی دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پمپ‌ها اغلب به دو دسته تقسیم می شوند: پمپ‌های اندازه‌گیری با جابجایی ثابت و پمپ‌های اندازه‌گیری با جابجایی متغیر.
یک پمپ اندازه گیری با جابجایی ثابت، سرعت جریان را بر اساس سرعت موتور تنظیم می کند. این امر به ما اطمینان می‌دهد که مقدار ثابتی از سیال در هر چرخش منتقل می‌شود. از سوی دیگر، یک پمپ جابجایی متغیر بدون در نظر گرفتن سرعت موتور، میزان جریان ثابت را انجام می‌دهد که به طور معمول بر اساس طول سکته مغزی یا مقدار مایعی است که دور می زند.
برای کارکرد پمپ اندازه‌گیری، یک پیستون توخالی به مایع هیدرولیکی اجازه می‌دهد تا از درگاه مرکزی عبور کند. این پیستون مایع را به داخل و خارج از محفظه دیافراگم پمپ می‌کند.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

نحوه انتخاب پمپ‌های دیافراگمی

هنگام انتخاب پمپ اندازه‌گیری، عوامل مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. ابتدا باید نوع سیال را تعیین کنید: آیا آب است، دوغاب است یا مایعی چسبناک مانند روغن؟ سپس باید مقدار سیال را در نظر بگیرید. در نهایت، شما باید بدانید که میزان جریان مورد نظر شما چقدر است.
پمپ‌های اندازه گیری بسیار دقیق هستند، بنابراین شما نیاز به پمپ‌هایی دارید که بتوانند مواد مورد نیاز برای پمپاژ، حجم مورد نیاز برای آن  و حجم اندازه‌گیری شده‌ای که بر اساس دوره‌های زمانی خاص پمپ می‌شود را کنترل کنند.
Cortech به شما کمک می‌کند تا نیازهای پمپ اندازه گیری خود را تشخیص داده و پمپ اندازه‌گیری ایده آل را برای برنامه‌های خاص خود انتخاب کنید. ما بهترین چیزی را که تولیدکنندگان مانند SEEPEX ، میلتون روی ، Liquiflo ، LMI و Verder ارائه می‌دهند را به شما نشان می‌دهیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ‌های اندازه‌گیری و نحوه خرید پمپ ایده‌آل خود، امروز با Cortech Engineering تماس بگیرید.

 کاربردهای دوزینگ پمپ دیافراگمی

پمپ‌های اندازه‌گیری به طور خاص برای محیط های مایع طراحی شده‌اند که باید با سرعت جریان خاصی پمپ شوند. هنگامی که صحبت از تصفیه آب و فاضلاب می‌شود، آن‍ها بسیار محبوب هستند. این پمپ‌ها همچنین برای تصفیه شیمیایی آب در دیگ‌های بخار یا برجهای خنک کننده عالی هستند.
پمپ‌های اندازه‌گیری همچنین در کارخانه‌های فرآوری، در مخلوط کردن مواد غذایی نیز محبوب هستند.
از دیگر کاربرد‌های این محصول می‌توان به مواردی اعم از :

 • نفت و گاز
 • کشاورزی
 • مواد چسبناک
 • درمان شیمیایی
 • تصفیه آب و فاضلاب
 • فرآوری مواد غذایی

اشاره نمود.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی برای دقت طراحی شده است، اما معمولاً برای انتقال مقادیر زیاد مایعات کاربردی ندارند. نصب و نگهداری پمپ‌های دیافراگمی به طور کلی بسیار ساده است. با این حال، از آنجا که آنها دارای اجزا و حرکات دقیق هستند، درک نحوه انجام تنظیمات برای اطمینان از اینکه پمپ دیافراگمی شما به درستی جریان مورد نظر شما را ارائه می دهد، مهم خواهد بود. اگر نیازمند تعمیر دوزینگ پمپ دیافراگمی و یا نمونه های دیگری  هستید می توانید با کارشناسان ما به شماره 91302647-021 در تماس باشید.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

اجزای دوزینگ پمپ دیافراگمی

انواع مختلفی از پمپ‌ها وجود دارد که می‌توان آنها را عضوی از خانواده‌ی پمپ‌های اندازه گیری دانست که در هر یک از آنها، اجزای اصلی ممکن است متفاوت باشد. از آنجا که پمپ‌های دیافراگمی رایج ترین هستند، ما اجزای آنها را در زیر بررسی می‌کنیم.

 دیافراگم

    پمپ‌های اندازه‌گیری دیافراگم دارای دیافراگمی هستند که فشرده سازی و رفع فشار را به طور مکرر فراهم می‌کند. این حرکت حجم محفظه پمپ را تغییر می‌دهد. مایع در حین رفع فشار از طریق دریچه ورودی وارد می‌شود و قبل از فشرده سازی از شیر بازرسی خروجی خارج می‌شود.


 پیستون

    پیستون توخالی دستگاهی است که به مایع هیدرولیکی اجازه می‌دهد تا از طریق درگاه مرکزی پمپ حرکت کند. بین پیستون و دیافراگم، سرعت جریان کاملا کنترل شده به راحتی با هر حرکت مکرر در پمپ به دست‌ می‌آید.

دوزینگ پمپ دیافراگمی

دوزینگ پمپ دیافراگمی در کجا استفاده می شود؟

پمپ های اندازه گیری در هر جایی که میزان جریان یک مایع نیاز به اندازه گیری و تنظیم در سطوح دقیق دارد مورد استفاده قرار می گیرند. آنها بیشتر برای پمپاژ مواد شیمیایی تصفیه در برنامه های تصفیه آب مانند تصفیه آب برای آشامیدن ، استخرهای شنا ، دیگهای بخار ، برجهای خنک کننده یا تصفیه فاضلاب استفاده می شوند. مواد شیمیایی تصفیه شده برای تنظیم pH ، قلیائیت و ضدعفونی آب به داخل آب پمپ می شوند.

آنها همچنین در کارخانه های فرآوری مواد غذایی برای ترکیب مواد مایع ، در برنامه های اندازه گیری فرایند که در آن یک ماده شیمیایی باید به مقدار دقیق به ماده دیگر اضافه شود ، در خطوط لوله برای کاهش تلفات اصطکاکی در حین حرکت روغن در خط و در آزمایشگاه های مختلف استفاده می شود. و کاربردهای پزشکی

برند های دوزینگ پمپ ها دیافراگمی

محصولات دوزینگ پمپ ها دیافراگمی

پمپ تزریق دیافراگمی (2)