بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ دستگاهی است که فشار سیال را افزایش می دهد. آنها ممکن است با مایعات یا گازها استفاده شوند ، اما جزئیات ساخت بسته به سیال متفاوت است. تقویت کننده گاز مشابه کمپرسور گاز است ، اما به طور کلی یک مکانیسم ساده تر است که اغلب فقط یک مرحله فشرده سازی دارد و برای افزایش فشار گاز در حال حاضر بالاتر از فشار محیط استفاده می شود. تقویت کننده های دو مرحله ای نیز ساخته می شوند. تقویت کننده ها می توانند برای افزایش فشار گاز ، انتقال گاز فشار قوی ، شارژ سیلندرهای گاز و پاکسازی استفاده شوند.

بوستر پمپ

پمپ فشار آب یا بوستر پمپ چگونه کار می کند؟

عملکرد یک پمپ تقویت کننده یا پمپ فشار آب مشابه یک فن است. هدف یک پمپ تقویت کننده افزایش فشار سیال است و در برخی موارد ، سرعت جریان را نیز افزایش می دهد. این پمپ با پمپ خروجی کار می کند. پمپ تقویت کننده با کمک یک مخزن انبساط داخلی کار می کند. این یک مخزن بسته با کیسه هوا است. اصل عملکرد پمپ این است که آب را به مخزن وارد کنید ، که همراه با کیسه هوا کار می کند. این باعث فشرده شدن هوا در کیسه هوا می شود و آب فشار را افزایش می دهد

انواع بوستر پمپ

پمپ فشار یا تقویت کننده پمپ دارای دو نوع اصلی زیر است:

    پمپ تک مرحله ای

    پمپ چند مرحله ای

پمپ تک مرحله ای

همانطور که از نام این پمپ مشخص است ، فشار آب یا مایعات دیگر را فقط در یک مرحله افزایش می دهد. فقط از یک پروانه برای افزایش فشار سیال استفاده می کند. نسبت به پمپ چند مرحله ای کارایی کمتری دارد ، اما فضای کمی برای نصب دارد

پمپ چند مرحله ای

این پمپ از بیش از یک مرحله برای تحت فشار قرار دادن مایعات استفاده می کند. در این پمپ ، هر مرحله دارای یک پروانه است. از بیش از یک پروانه برای سیال استفاده می کند..

بوستر پمپ

اجزای پمپ فشار آب

پمپ فشار آب دارای اجزای اصلی زیر است:

 

    پروانه

    تیغه پروانه

    بدن

    پوسته Volute

    شیر ورودی و خروجی

 

پروانه بوستر پمپ

پروانه پمپ تقویت کننده فشار جزء چرخشی است. دارای چندین تیغه ثابت است. این پروانه با کمک نیروی گریز از مرکز ، آب را به صورت محوری و شعاعی می چرخاند.

تیغه پروانه بوستر پمپ

 

این تیغه ها روی پروانه پمپ قرار دارند. اینها با چرخش پروانه می چرخند. هدف اصلی پره های پروانه افزایش سرعت آب یا سایر مایعات کار است.

بدنه بوستر پمپ

 

بدنه پمپ فشار آب برای جلوگیری از پاشیدن آب در خارج از پمپ استفاده می شود. در صورت افتادن بار سنگین بر روی پمپ ، از آسیب دیدن قطعات داخلی آن جلوگیری می کند. بدنه تقویت کننده پمپ از فولاد ضد زنگ ساخته شده است

 

پوسته Volute

هدف اصلی پوشش محوری تبدیل سرعت سیال به فشار و افزایش فشار آن است.

شیرهای ورودی و خروجی پمپ فشار آب

از شیر ورودی برای کشیدن آب به داخل پمپ استفاده می شود. در مقابل ، شیر خروجی برای تخلیه آب تحت فشار استفاده می شود.

چه چیزی باعث پایین آمدن فشار آب می شود؟

فاصله از منبع آب

فاصله از منبع آب و اندازه لوله آب بر فشار آب تأثیر می گذارد. اگر محل کسب و کار یا محل اقامت شما در انتهای یک لوله آب قرار دارد ، ممکن است جریان آب به محل کسب و کار یا محل اقامت شما بسیار کم باشد. در چنین شرایطی ، اگر می خواهید آب کامل تا خانه یا محل کار خود داشته باشید ، باید یک پمپ تقویت کننده آب داشته باشید

سیستم های اضافی آب

سیستم های تصفیه آب بیشتر یا سایر دستگاه های آب در خانه شما می توانند آب شیرین را به خانه شما منتقل کنند اما فشار آب را کاهش دهند. یک پمپ تقویت کننده آب کمک زیادی برای رسیدن به فشار مطلوب آب می کند

بوستر پمپ

پمپ تقویت کننده را کجا نصب کنیم؟

یک پمپ تقویت کننده فشار در مکانی نصب می شود که می خواهید آب را از آنجا منتقل کنید. به عنوان مثال ، اگر فشار آب پایینی در خانه دارید ، باید یک پمپ روی خط لوله اصلی آب قرار دهید ، جایی که آب به خانه شما وارد می شود. ورودی را نصب کنید ، سپس خروجی را دوباره وارد لوله کنید.

    اگر پمپ خراب شود ، همیشه یک بای پس وجود دارد. اگر پمپ کار نمی کند و نیاز به عیب یابی دارید ، می توانید پمپ را از طریق بای پس جدا کنید. از طریق دور زدن ، هنوز می توانید آب را به خانه خود ارسال کنید.

    قبل از اتصال پمپ به خانه ، پمپ تقویت کننده را آزمایش کنید. در برخی موارد ، نشت جریان کم می تواند باعث حرکت پمپ شود. با این حرکت یک شروع سریع ایجاد می کند و روند پمپ را متوقف می کند.

  پمپ های تقویت کننده فشار آب با فشار یا جریان یا هر دو کار می کنند. در صورت مشاهده نشت ، پمپ را جدا کرده و آزمایش کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. سپس علت را مشخص کرده و نشت را برطرف کنید.

چگونه می توان بازده پمپ تقویت کننده آب را افزایش داد؟

اگر بوستر پمپ برای کنترل سرعت با درایو فرکانس متغیر (VFD) متصل باشد ، می توان در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.در زیر دلایلی وجود دارد که به شما در درک نصب کنترل کننده سرعت با یک پمپ تقویت کننده کمک می کند:

    فشار افزایش مطلوب می تواند با توجه به وضعیت فعلی ساختمان متفاوت باشد. به عنوان مثال ، اگر تقاضای فشار آب کم باشد ، به کنترل کننده سرعت نیازی نیست.  شرکت های خدمات آب و برق همچنین می توانند باعث تغییر فشار آب شوند. به عنوان مثال ، مشکلات فشار پایین تنها در صورتی رخ می دهد که سیستم توزیع با تقاضای اوج روبرو باشد.

  VFD ها همچنین می توانند پمپ تقویت کننده آب را راه اندازی کرده و از جریان های هجومی که به طور کلی 5 تا 8 برابر بیشتر از جریان نامی هستند ، جلوگیری کنند. در صورت عدم وجود یک استارت نرم ، این هجوم می تواند باعث افت ناگهانی ولتاژ شود که ممکن است به تجهیزات الکترونیکی حساس آسیب برساند.

هنگامی که یک واحد کنترل سرعت با یک پمپ تقویت کننده متصل می شود ، می توانید عملکرد را با توجه به شرایط ساختمانها و منبع آب به صورت زمان واقعی تنظیم کنید تا حداکثر بهره وری انرژی را افزایش دهید. برای کاربردهای با قدرت کم ، موتورهای یکسو کننده الکترونیکی حداکثر بازده انرژی را ارائه می دهند و در عین حال کنترل سرعت یکپارچه را ارائه می دهند

بوستر پمپ

کاربردهای تقویت کننده پمپ

    خودرو

    معدن

    صنایع فلزی مانند غیر آهنی

    صنعت فولاد

    هرجایی که فشار بیشتری لازم است

    شستشوی معمولی خودروها

    تهویه مطبوع

    سازمانهای تصفیه و اسمز معکوس

    سیستم پاشش و تمیز کردن فشار قوی

    تعمیر و نگهداری فشار شهرداری

    خوراک دیگ بخار

    ماشین لباسشویی

    آبفشان آب گرم

   

ماشین آلات پردازش مواد غذایی

    تحویل آب مصرفی خانگی

    پنل دوش چند جت

    مناسب برای سیستم های افزایش فشار آب

    ماشین آلات نساجی و پلاستیک

    پمپاژ آب به بالای تپه

مزایای پمپ های تقویت فشار

    یک پمپ تقویت کننده فشار ، منبع مداوم مایع یا آب را تأمین می کند

    برای نصب به فضای کمی احتیاج دارد

    بسیار کارآمد است

    این پمپ نیازی به تعمیر و نگهداری بالا ندارد

    کارایی بالایی دارد

برای خرید بوستر پمپ به سایت فروشگاه آقای پمپ مراجعه کنید و این پمپ با کیفیت را با قیمتی مناسب خریداری نمایید. فروشگاه آقای پمپ به جز این پمپ ، پمپ های دیگری همچون پمپ مگنتی، پمپ دیافراگمی و… را دارد.

برند های پمپ های بوستر پمپ