پمپ تزریق پیستونی

پمپ اندازه گیری پیستونی نوعی پمپ پرکاربرد در صنعت می باشد که مانند سایر پمپ های اندازه گیری قابلیت پمپاژ سیالات مختلف در دبی قابل تنظیم را دارد. این نوع پمپ نیز مانند سایر پمپ های دوز دارای ابعاد کوچکی است و اغلب برای ایجاد فشار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ تزریق پیستونی بر اساس حرکت رفت و برگشتی پیستون است. حرکت چرخشی موتور الکتریکی از طریق یک محور باعث حرکت رفت و برگشتی پیستون می شود. هر بار که پیستون به سمت جلو حرکت می کند، دریچه ورودی باز می شود و سیال وارد محفظه پمپ می شود. سپس با بازگشت پیستون، دریچه خروجی باز می شود و سیال با فشار آزاد می شود.

دبی پمپ با تغییر سرعت موثر یا طول ضربه با پیچ میکرومتر یا موارد مشابه تنظیم می شود. ظرفیت دوز پمپ های دیافراگمی از 5 لیتر در ساعت تا 1000 لیتر در ساعت متغیر است. به علاوه فشار این مدل از پمپ ها بسته به جنس بدنه می تواند تا 20 برابر یا حتی بیشتر باشد.

در پمپ تزریق پیستونی دیافراگم حذف شده است که باعث استهلاک کمتر و به تبع آن افزایش عمر مفید این مدل از پمپ ها نسبت به موتور پمپ های دیافراگمی شده است. در برخی از این مدل های پمپ، موتور پمپ برای ایمنی در هنگام استفاده در محیط های قابل اشتعال یا ضد انفجار طراحی شده است.

نمایش 1–12 از 15 نتیجه